Królestwo liter, kolejna książka rozwijająca wyobraźnie dzieci!Witaj.
Na blogu zapanowała cisza...
Statystyki spadły i czeka mnie wiele pracy aby je odbudować. Wiem, że obiecywałam, że będzie mnie więcej ale niestety sprawy potoczyły się inaczej.
W ostatnim poście pisałam co na to wpłynęło, a dlaczego nadal była tutaj taka cisza?
Dlatego, że spontanicznie wyjechaliśmy na małe wakacje, nad Jezioro Białe w Okunince, obok Włodawy. Pogoda niestety nam nie dopisała i może jeden dzień mieliśmy naprawdę ładny, ale przynajmniej przez kilka dni odpoczęliśmy od domowych problemów.
Wyjazd był na prawdę spontaniczny ponieważ jednego dnia po południu zarezerwowałam domek a drugiego dnia z rana wyruszyliśmy w drogę :)
Obawiałam się, że nic się nie znajdzie, jednak po kilku telefonach znalazłam domek w bardzo dobrej lokalizacji i przy samym jeziorze (które było zaraz za płotkiem :D


A dzisiaj chciałabym powiedzieć Ci o książce, kolejnej książce dla dzieci, pobudzającej wyobraźnie, prowokującej do zabawy i zachęcającej do nauki :)


KRÓLESTWO LITER
Agnieszka Myszkowska
Wydawnictwo: DRAGON 
Wyłączny dystrybutor: TROY 
Rok wydania: 2016
Format: 206 x 283
Oprawa: miękka
Liczba stron: 224

Cena: 39,95 zł
Tutaj kupiszTroy.net
Opis oryginalny : 

W tym królestwie litery rosną na drzewach, biegają, fruwają, zamieniają się w zwierzęta, bawią się w chowanego...
Można je rysować, ozdabiać, ciąć przyklejać, tworzyć z nich obrazy i inne działa sztuki. Są piękne, dziwne, pomysłowe, intrygujące i są wszędzie - bo przecież to KRÓLESTWO LITER.
Piękne, pełne wdzięku ilustracje, zabawni bohaterowie i pomysłowe zabawy sprawią, że pokochacie tę książkę - kreatywny przewodnik po barwnym świecie typografii, sztuki, fantazji i nieskrępowanej wyobraźni.


Moja recenzja:

To niesamowita książka która zaciekawi nawet te dzieci które nie lubią się uczyć, to książka, która otworzy dziecku umysł na naukę w inny sposób niż zwykle, to książka która nie tylko rozwinie wyobraźnie dziecka, ale także zabawi i nauczy, to książka idealna, osobiście nie widziałam książki do nauki skonstruowanej, zilustrowanej i napisanej tak jak "Królestwo lister" Agnieszki Myszkowskiej.
Autorka pokazuje dzieciom, że litery wcale nie są nudne, że można je łączyć i tworzyć z nich różności, że zwykła nudna literka W może się np stać uszami a może nawet nogami jakiegoś ze zwierząt :)
Czyż to nie zaciekawi dziecka? 
Ta książka otwiera przed dzieckiem całkiem inny świat, magiczne królestwo w którym nie ważne jest czy literki są proste czy krzywe, czy ładne czy niechlujne. Ta książka to taki świat Twojego dziecka w którym to własnie ono będzie królem czy królową :) 
Książka daje Twojemu dziecku klucz do Królestwa fantazji i zabawy, nauki i radości, otwiera umysł i pobudza wyobraźnię. 
Gdybym spotkała jakąś mamę, która skarżyłaby się, że jej maluch nie interesuje się nauką literek, poleciłabym jej właśnie tą książkę i zagwarantowałabym, że na pewno rozwiąże problemy z nauką :) 
Książka jest genialna, szkoda że za moich czasów nikt takiej nie napisał ;) Za zrecenzowanie książki dziękuję wydawnictwom :Dziewczynka jak Malinka

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka