Pomoc dla rodziców - Poradniki, które pomogą w wychowaniu malucha / Wydawnictwo MiND

Jak to jest, że kiedy rodzi się dziecko nagle wiemy jak je wychować? Nagle stajemy się prawie, że wszechwiedzący i nowa sytuacja jest dla Nas czymś znanym i nadzwyczajnym...
Wiemy jak przewinąć malucha, wiemy jak pielęgnować, wiemy jak karmić, jak trzymać i jak z nim żyć...
Ale, czy na pewno wiemy wszystko?
Nagle okazuje się, że jest wiele rzeczy z którymi, może nie to, że nie potrafimy sobie poradzić sami bez czyjejś pomocy, lecz rzeczy które sprawiają nam trudność i przydałaby nam się przy nich pomoc.
Taką rzeczą jest wychowanie, a wychowanie dziecka zaczyna się od nas samych, więc może czas postawić sobie pytanie: "Jaka/jaki jestem ? Czy postępuję prawidłowo we własnym życiu?"
Czasami taką trudnością są zwykłe rzeczy, które na pierwszy rzut oka wydawały by się bardzo proste.
Często prosimy w takich przypadkach o pomoc osób bliskich które już to doświadczyły, jak również wykwalifikowanych osób, które się na tym znają, jednak są sytuacje o które ciężko jest nam zapytać i w takich przypadkach na pomoc przychodzą nam książki, poradniki oferujące pomoc i wyjaśnienie.

I dzisiaj prezentuje Wam poradniki jakie oferuje Wydawnictwo MiND

ŚWIADOME RODZICIELSTWO
WYCHOWAJ SZCZĘŚLIWE DZIECKO, DZIĘKI WIĘKSZEJ SAMOŚWIADOMOŚCI
Daniel J. Siegel • Mary Hartzell


Tłumaczenie: Karolina Bochenek
Rok wydania: 2015 

Format: 13,5 x 20,8
Liczba stron: 320
Oprawa: miękka
Cena: 28,00 zł
Kategoria: Pedagogika
Tutaj kupisz: sklep MiND
Opis oryginalny:

W jaki sposób doświadczenia z dzieciństwa wpływają na to, jakimi jesteśmy rodzicami?
Czy dzięki autorefleksji można przezwyciężyć ograniczenia własnej przeszłości?
Jak nauka wyjaśnia złożone relacje między rodzicami i dziećmi?


Neurobiolog i psychiatra dziecięcy Daniel J. Siegel oraz pedagog Mary Hartzell napisali książkę dla rodziców, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o sobie. Autorzy pokazują, że dzięki świadomej refleksji nad własną przeszłością można znacząco poprawić swoje relacje dziećmi. Bezpieczna więź, dostrojona komunikacja, wspólny dialog ‒ to fundamenty, które pozwalają przetrwać niejeden konflikt w rodzinie i zapewniają dziecku optymalne warunki rozwoju.

„Książka Daniela Siegela ma tą ogromną zaletę, że nie jest poradnikiem o tym, co robić z dziećmi, tylko książką o tym, co robić ze sobą, żeby móc w bardziej dojrzały sposób budować relacje z dziećmi. Zawdzięczam tej lekturze możliwość głębszego zrozumienia samej siebie jako mamy oraz innych rodziców.”
Agnieszka Stein, autorka książek: Dziecko z bliska oraz Dziecko z bliska idzie w świat.

Moja recenzja:
W tej książce o tym o czym wspomniałam na samym początku, kim jestem, jakim człowiekiem jestem, jakim rodzicem?
To nie poradnik o dzieciach to poradnik dla rodziców, aby dowiedzieli się jak postępować aby wychować dziecko na wartościowego człowieka, nie zapominajmy, że to właśnie nasze dzieciństwo kształtuje nas na wartościowych ludzi.
Książka pomoże nam w zrozumieniu samego siebie i pokaże jak budować relację z innymi i dowiesz się dlaczego jest to takie trudne.
Nawiązanie porozumienia, komunikacja, postrzeganie rzeczywistości, tworzenie więzi, zrozumienie swojego życia, funkcjonowanie umysłu, praca nad traumą i stratą, osłabienia więzi oraz konflikty i jak z nich wybrnąć, rozwiązywanie empatii o wszystkim tym opowie Ci autor właśnie w tej książce.
A więc tytułowy problem zacznijmy rozwiązywać od podstawy, od korzeni, czyli od samych siebie.
Ta książka jest dla rodziców którzy nie wiedzą jak sami mają postępować aby wychować szczęśliwe dziecko. 


SZANUJĄCY RODZICE, 
SZANUJĄCE DZIECI
Jak zmienić rodzinne konflikty we współdziałanie?
Sura Hart, Victoria Kindle Hodson


Tłumaczenie: Dariusz Syska

Rok wydania: 2012

Format: 13,5 x 21
Liczba stron: 256 
Oprawa: miękka
Cena: 26,00 zł
Tutaj kupisz: sklep MiND


Opis oryginalny:„Ta niezwykle ważna, ale i bardzo praktyczna książka nauczy cię, jak naprawdę przygotować dziecko do życia w świecie.”
Marshall B. Rosenberg, twórca Porozumienia Bez Przemocy(NVC)

Książka Sury Hart i Victorii Kindle Hodson, doświadczonych trenerek Porozumienia bez Przemocy (Nonvilent Communication – NVC), to pozycja dla rodziców gotowych zmieniać swój sposób myślenia, działania i słuchania.

Jest ona świetnym wprowadzeniem do komunikacji empatycznej z dzieckiem, która pomaga w rozwiązywaniu konfliktów i wspiera współdziałanie wszystkich członków rodziny.

Może stanowić pomoc dla rodziców i dzieci, szukających wyjścia z błędnego koła wzajemnej krytyki, nieporozumień i niezaspokojonych potrzeb.


„Autorki tej bardzo potrzebnej polskim rodzicom książki, doświadczone trenerki NVC, pokazują, na czym polega pełna wzajemnego szacunku relacja z dziećmi. Oprócz pytań skłaniających do refleksji przekazują mnóstwo prostych wskazówek i zabaw, które pomagają budować kontakt i bezpieczeństwo w domu, o jakim każdy marzy.”
Zofia Aleksandra Żuczkowska, trenerka Porozumienia bez Przemocy
Moja recenzja:
Książka opiera się na wychowaniu przez przemocy, metody w niej opisane nie mają na celu kontrolowania kogokolwiek, nie ma na celu sprawienia by inni nas słuchali i postępowali tak jak my chcemy.
To metoda komunikacji empatycznej, zwanej w książce JĘZYKIEM ŻYRAFY, która ma wielkie serce i długą szyję, co przekłada się na szeroką perspektywę widzenia. Intencją tego języka jest stworzenie serdecznej więzi między sobą, a innymi ludźmi.
Zatem w przełożeniu na rodzicielstwo, jeżeli zależy nam na porozumieniu z dzieckiem i wychowaniu szczęśliwego człowieka, musimy znaleźć metodę porozumienia bez przemocy. 
Jeśli nauczymy się JĘZYKA ŻYRAFY, nauczymy się porozumiewać z własnymi dziećmi i rozwiązywać wszelkie konflikty dla satysfakcji obydwóch stron. 
Książka jest bardzo konkretna, posiada wiele ćwiczeń, które pomogą w nauczeniu się komunikacji i sprawdzeniu własnego siebie. 
Na końcu zobaczymy szereg ciekawych zabaw dla całej rodziny. 
Warto zapoznać się z książką i uświadomić sobie jakimi rodzicami jesteśmy.
UŚMIECHNIJ SIĘ! SIADAMY DO STOŁU
Wspólne rodzinne posiłki
Jesper Juul


Tłumaczenie: Edyta Stępkowska,
                        Dariusz Syska
Rok wydania: 2011

Format: 12,5 x 20
Liczba stron: 144
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena: 22,00 zł
Tutaj kupisz: sklep MiND

Opis oryginalny:

Czy zdarza ci się zmuszać dziecko do jedzenia? Niepokoisz się, jeśli nie je mięsa lub warzyw? Często zwracasz mu uwagę przy stole? Czy kuchnia jest źródłem pozytywnej energii w twoim domu? Jak dbasz o dobrą atmosferę podczas posiłków?
Rodzice odpowiadają za właściwe odżywianie swoich dzieci. Często skupiają na tym całą swą miłość i troskę, zapominając, że zdrowe posiłki to jeszcze nie wszystko. Równie ważne są bliskość, ciepło i bezpieczeństwo, które dzieci otrzymują razem z jedzeniem, oraz dobra atmosfera przy stole.

Duński pedagog Jesper Juul twierdzi, że wspólne rodzinne posiłki mogą być miłym spotkaniem bliskich sobie osób. Trzeba tylko aktywnie zadbać o kulturę jedzenia w swoim domu i… przestrzegać kodeksu dobrych manier dla rodziców.
Moja recenzja:
To książka która nie głosi zbawczych idei, nie pokazuje jak żyć i jak postępować, to książka która otworzy Ci oczy na wiele dróg i wiele możliwości popartymi przykładami z życia samego autora. Pomoże zrozumieć Ci to co w jedzeniu powinno być najważniejsze. 
Dowiesz się jak sprawić aby wspólny posiłek był tym wyczekiwanym szczęśliwym czasem dla całej rodziny. 
Uświadomi Ci że czas posiłku nie jest czasem na wychowanie i naukę dobrych manier. 
Pokaże Ci że Twoje dziecko tak naprawdę je więcej niż Ci się wydaje i mimo Twojego zmartwienia, brzuszek dziecka może być na prawdę najedzony. 
Poznasz konkretne reguły jakimi są zdrowa dieta i drobne odstępstwa od niej, czy są potrzebne i co wnoszą. 
Książka ma na celu pokazanie, że wszystko co wiąże się z posiłkiem jest czasem wyczekiwanym dla całej rodziny, przy stole nie należy nakazywać ani zakazywać, pozwólmy dziecku na dowolność, niech je rękami jeśli ma ochotę, powoli jeśli nie chce szybko, niech się powierci i kilka razy wróci do jedzenia jeśli akurat taki ma kaprys. Nakazywanie i zakazywanie przy stole może się odwrócić przeciwko Tobie, co zrodzi bunt i dziecko nic nie zje i odejdzie z krzykiem. 
Tą książkę bardzo polecam rodzicom zabieganym, którzy nie mają czasu na dłuższe czytanie i analizowanie każdego faktu, książka jest mała o niewielkiej liczbie stron, bardzo szybko się ją czyta, a nawet jeśli musimy dwadzieścia razy od niej odejść to po powrocie spokojnie odnajdziemy dalszy sens i logikę. 

A słowa autora niech będą mottem dla wszystkich:

„Najlepsze w posiłkach rodzinnych jest to, że widzimy i dostrzegamy siebie i innych takimi, jacy jesteśmy, i jak się czujemy tego dnia. Każdy z osobna i wszyscy razem. Zapewniam, że to – w połączeniu z dobrym jedzeniem – jest znacznie ważniejsze niż forma i wysublimowane maniery przy stole”.Za  możliwość recenzowania książek dziękuję wydawnictwu MiND


A tak wygląda Paczka Ambasadorska Le Petit Marseillais :D

Po raz pierwszy dostałam się do kampanii Ambasadorskiej LPM : D

A więc będziemy testować :D

Chcesz zobaczyć co takiego ? : D

  • Żel pod prysznic - Malina i piwonia
  • Balsam do mycia - masło arganowe, wosk pszczeli i olejek różany
  • Krem do mycia - Masło Shea i akacjaA dla Was mam Karty z hasełkami i próbeczki :)Domowe ROYAL SPA dla stóp - Intensywnie zmiękczający zabieg kawowy od Eveline Cosmetics

Mamy jeszcze lato, a więc warto dbać o swoje stopy. 
Moje mimo iż ciągle dbam o nie w miarę możliwości i staram się aby ładnie wyglądały, niestety nie udaje mi się tego robić perfekcyjnie. 

Opis producenta:

INTENSYWNIE ZMIĘKCZAJĄCY ZABIEG KAWOWY
pielęgnuje zniszczoną, twardą i suchą skórę stóp, z tendencją do pękania i powstawania zrogowaceń oraz nagniotków

KROK 1. KAWOWY PEELING REDUKUJĄCY ZROGOWACENIA
Rozdrobnione ziarna kawy usuwają martwy i twardy naskórek oraz intensywnie wygładza stopy
Oczar wirginijski i wyciąg z jedwabiu wspomagają odnowę i likwidują zgrubienia skóry, jak również znakomicie odświeżają i regenerują

Sposób użycia:
Rozprowadzić peeling na lekko zwilżonych stopach i masować przez kilka minut, następnie spłukać letnią wodą. W celu uzyskania silniejszego efektu złuszczania peeling nałożyć na suchą skórę.

KROK 2. MULTIODŻYWCZA MASKA DO STÓP
Dzięki 15-procentowej zawartości urea maska zmiękcza, regeneruje oraz likwiduje szorstkość skóry
Wyciąg z rumianku i naturalna betaina długotrwale zapobiegają pękaniu naskórka i redukują zrogowacenia

Sposób użycia:
Grubą warstwę maski nałożyć na czystą i suchą skórę stóp. Pozostawić do wchłonięcia, nadmiar wmasować okrężnymi ruchami.

Pojemność: 2 x 6 ml

Cena: 3,99 zł


Moja opinia:

Peeling nałożyłam na suche stopy w celu uzyskania lepszego efektu (jak napisano na opakowaniu), Wydawało by się że peelingu jest dosyć mało, jednak wystarczyło spokojnie na obydwie stopy. 
Zapach ma przepiękny, kawowy, znacie ten intensywny, piękny słodki zapach cukierków Kopiko? Właśnie taki zapach ma peeling Eveline - ja się w zapachu zakochałam. Ale przejdźmy dalej, konsystencja również bardzo fajna, gęsta, duże i dużo drobinek kawy, kolor miodowy. Bardzo fajnie rozsmarowuje się na stopach i wygładza je. 
Po zabiegu widać różnicę. 

Maska już nie ma takiego zapachu, jest on delikatny, prawie nie wyczuwalny. Kolor biały a konsystencja gęsta, glutowata, trochę tłusta, bardzo dobrze się rozprowadza, spokojnie wystarcza aby nałożyć grubą warstwę na stopy. A więc nałożyłam, położyłam się na brzuchu i wyciągnęłam nogi i zaczęłam się relaksować przed telewizorem :) 
Należy poczekać aż maska się wchłonie a resztę wmasować w stopy, leżałam tak ok 1 godzinę maska miejscami wchłonęła się bardzo dobrze pozostawiając tylko tłusty film natomiast miejscami np na poduszkach stóp nie wchłonęła się prawie w ogóle. 
Pozostałą część wmasowałam w stopy a resztę wytarłam ręcznikiem. 
Maska delikatnie nawilżyła stopy i je wygładziła. 

Jedna taka saszetka moim zdaniem nie jest w stanie doprowadzić stóp do idealności ale na pewno przy regularnym stosowaniu, czyli po kilku takich zabiegach stopki były by na prawdę gładkie :) 

Moje stopy, generalnie pięty są straszne, szybko powstają zrogowacenie które często pękają, wydaje mi się że to efekt biegania po domu na boso i wykończyły ich dodatkowo japonki w których biegam całe lato, stopy ciągle narażone są na czynniki zewnętrzne. 
Ale ZABIEG KAWOWY trochę je zregenerował i na pewno kupię taką saszetkę jeszcze nie jeden raz. :) 

Stopy przed zabiegiem


I po zabiegu 


Jak widzicie różnica jest :) 
A więc serdecznie polecam wam zabieg z serii Royal SPA, a ja chętnie sięgnę po pozostałe :) 

Aktualnie ZABIEG KAWOWY możemy kupić w Biedronce za 1,99 zł jeszcze do 21 sierpnia a więc wydaje się to być dobrą promocją. 

Z serii ROYAL SPA możemy kupić, aż 3 ekskluzywne zabiegi, które są dedykowane różnym potrzebom skóry:

  • Zmiękczanie skóry - zabieg kawowy

  • Nawilżanie + regeneracja - zabieg z algami atlantyckimi

  • Ultraodżywianie - zabieg z czerwonym winem 

Więcej informacji o nich możesz przeczytać >> TUTAJ<<

Za możliwość przetestowania produktu dziękuję marce Eveline CosmeticsDziewczynka jak Malinka

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka