Październikowe zapowiedzi Edipresse Książki


Blondynka w Japonii
 Beata Pawlikowska ISBN: 9788379454273
Format: 15 x 21 cm
Liczba stron: 376
Oprawa: twarda
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Edipresse książki
PREMIERA 12.10.2016

Opis:
Japonia, jeden z najbardziej legendarnych krajów świata!
Kto nie słyszał o cudownie zdrowym japońskim jedzeniu, o samurajach, gejszach, japońskiej precyzji, uprzejmości, japońskich komiksach, grach i gigantycznie wielkich, nowoczesnych miastach? O japońskiej tradycji, kulturze i niezwykłej religii shinto?... O medytacji zen, japońskich drzeworytach i sztuce japońskiego minimalizmu?... O zapasach sumo, sushi i słynnej japońskiej zielonej herbacie?
Ja słyszałam.
Pojechałam do Japonii.
I okazało się, że wszystko jest inaczej!!!!!!


Życie ma smak
Mariola Bojarska-Ferenc 
ISBN: 9788379454280
Format: 16,5 x 21,5 cm
Liczba stron: 352
Oprawa: twarda
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Edipresse Książki
PREMIERA: 12.10.2016

Opis
Mariola Bojarska-Ferenc ˗ dziennikarka i trenerka fitness. Autorka ponad 2 000 programów telewizyjnych promujących zdrowy styl życia oraz wielu książek i płyt DVD z ćwiczeniami. Uczestniczka ponad 40 000 kongresów amerykańskich organizacji zajmujących się rozwojem zdrowia i fitnessu IDEA i ECA.

Chciałabym, żeby ta książka stała się dla Ciebie, drogi Czytelniku, przewodnikiem po zdrowej i smacznej kuchni. Przedstawiam sposoby na stworzenie najprostszych sałat, dań bez soli, podaję przepisy na śniadania, obiady, kolacje, desery oraz podpowiadam, co jeść przed i po treningu. Słowem, jest tu wszystko potrzebne do tego, by rozpocząć przygodę ze zdrową kuchnią. Zachęcam jednak, żeby moje przepisy były dla Ciebie jedynie inspiracją do wykreowania na ich bazie własnych potraw o idealnym dla Ciebie smaku. Dodawaj do nich swoje ulubione przyprawy i dowolnie je modyfikuj. I baw się przy tym wybornie!
Mariola Bojarska-Ferenc

Przepisy na potrawy, które warto zjeść dla zdrowia i urody!


Randka z jeleniem
Elżbieta Sęczykowska ISBN: 9788379454266
Format: 13 x 19,5 cm
Liczba stron: 368
Oprawa: twarda
Cena: 44,90 zł
Wydawnictwo: Edipresse Książki
PREMIERA: 12.10.2016

Opis
To osobista i autentyczna relacja związana z czasem zakładania pierwszej w Polsce prywatnej farmy
jeleni na Mazurach. Jest to niekiedy zabawna, a niekiedy nieco dramatyczna historia człowieka, który mieszkał wiele lat w Anglii i wraca do Polski po to, by zmagać się z popegeerowska rzeczywistością. Dokonuje pionierskich wyczynów pośród fantastycznych, ale i często bardzo nieprzyjaznych ludzi. Jest to prawie kryminał umiejscowiony pośród pięknej przyrody, zwierząt, ludzi i obyczaju.Moje Muzy, moje życie bez retuszu i tajemnic
Sebasstian SkalskiISBN: 9788379454587
Format: 16,5 x 21,5 cm
Liczba stron: 336
Oprawa: twarda
Cena: 49,90
Wydawnictwo: Edipresse Książki
PREMIERA: 12.10.2016


Opis:
Jolanta Kwaśniewska, Ewa Błaszczyk, Beata Pawlikowska, Hanna Bakuła, Magda Gessler,… To niektóre spośród wielu utalentowanych i wyjątkowych kobiet, które przez 25 lat sfotografował Sebasstian Skalski. Teraz artysta prezentuje niebanalne portrety, nieznane anegdoty oraz historie ze swojego życia i z życia Muz.
Artysta, fotografik, malarz i showman Sebasstian Skalski nazywa się: „ALMODÓVAREM
FOTOGRAFII” bo słynie ze zdjęć kobiet. Podobnie jak hiszpański reżyser Pedro Almodóvar, potrafi wydobyć z portretowanych kobiet piękno, erotyzm i tragizm. Kobietom poświęcił najwięcej swoich wystaw, książek, albumów, piosenek i płyt.


Wzgórze pełne słońca
Roma J. Fiszer 
ISBN: 9788379454365
Format: 13,5 x 21,5 cm
Liczba stron: 512
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Edipresse Książki
PREMIERA: 12.10.2016


Opis
Na wzgórzu pełnym słońca spełniają się marzenia Anny, Kaśki i Elizy. Lato przynosi im miłość, o jakiej zawsze marzyły. Tajemnice z przeszłości zmieniają teraźniejszość. Na magicznych Kaszubach wszystko jest możliwe…
Anna po kilku tygodniach pobytu w Parchowie i odnalezieniu swoich korzeni, decyduje się pozostać na Kaszubach do końca lata. Notariusz, który ma prowadzić jej sprawy spadkowe, coraz bardziej fascynuje ją jako mężczyzna. Kaśka przeżywa nową-starą miłość z Krzysztofem, ale powoli zaczyna do niej docierać, że poznany niedawno przypadkiem Maciej jest tym mężczyzną, na którego czekała wiele lat. Związek Elizy i Igora przeżywa wiele zawirowań – młodość wszak ma swoje prawa.

Magiczne miejsce, spełnione marzenia, odmieniony los
Trzy kobiety, trzy nowe życia
Kontynuacja bestsellerowych „Kilku godzin do szczęścia”Obsesja
Nora RobertsISBN: 9788379454402
Format: 13,5 x 21,5 cm
Liczba stron: 560
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Edipresse Książki
PREMIERA: 12.10.2016

Opis
Autorka światowych bestsellerów prezentuje swoją najnowszą powieść. Naomi Carson to młoda kobieta po traumatycznych przejściach, której dzieciństwo rozstało rozdarte przez szokującą zbrodnię. Mogło ją to zniszczyć, ale Naomi znalazła w sobie siłę, by przetrwać, i poświęciła się swej pasji - fotografii, dzięki której mogła jeździć po całym świecie i robić zdjęcia.Teraz jednak postanowiła wreszcie zapuścić korzenie. Piękny stary dom na skarpie wymagał remontu, ale Naomi poznała w miasteczku nowych przyjaciół, którzy zgodzili się jej pomóc, między innymi Xandera Keatona - przystojnego, irytującego mężczyznę, zdeterminowanego, by zdobyć jej serce.
Gdy jednak Naomi zaczyna planować przyszłość, dogania ją przeszłość. Ktoś w miasteczku zna jej przerażającą tajemnicę - i nie pozwoli jej o tym zapomnieć. Naomi musi odkryć tożsamość swego prześladowcy, zanim będzie za późno.
Pół żartem, pół serio, czyli "Zupełnie nadzwyczajny dziennik Prosiaka" - Emer Stamp ~recenzja~


Zupełnie nadzwyczajny dziennik Prosiaka 

Obżartus, Podjadkus, Wymówkas, a może Lenius,który z nich jest Twoim potworem? Podejmij wyzwanie i pokonaj go z książką TO NIE JEST DIETA! ~recenzja~

A więc który z nich jest Twoim potworem?
Chcesz go pokonać, ale nie wiesz jak?
Podsunę Ci więc książkę, która być może Ci w tym pomoże :D


TO NIE JEST DIETA
Pokonaj swojego potwora
Anna "Wilczo Głodna" Gruszczyńska
Wydawnictwo: SQN 
Rok wydania: czerwiec 2016
Oprawa: miękka
Liczba stron: 240
Format: 14 x 20,5 cm
Cena: 32,90 zł
Link do książki
Do 16.10 kupisz w BiedronceOpis

Hej, chciałabyś trochę w sobie zmienić, prawda? W sylwetce, głowie, życiu…

Ech, to takie trudne.

A co jeżeli Ci pokażę, że wcale nie? I że to może być najfajniejsza przygoda Twojego życia?
Wykonując ćwiczenia zawarte w tej książce, osiągniesz wymarzony rozmiar, a także nauczysz się myśleć wyłącznie pozytywnie!

Skąd to wszystko wiem? Z własnego doświadczenia.
Jako nastolatka też chciałam zrzucić parę kilo, lecz zamiast tego dopadły mnie potwory zaburzeń odżywiania i depresji. Zmagałam się z nimi przez wiele lat. I pokonałam je swoją sumienną, konsekwentną pracą.

Teraz już wiem, co poszło nie tak, i chcę Ci pokazać, jak łatwo uniknąć pułapek odchudzania.

Twoje wysiłki nie skończą się ani efektem jo-jo, ani innymi, poważniejszymi problemami.

To nie jest dieta to program, dzięki któremu odchudzisz swoje potwory: Lenistwo,Wygodnictwo, Strach… Kiedy one tracą swój ciężar, Ty tracisz kilogramy, w zamian zyskując energię życiową i błysk w oku.

Potrzeba tylko 30 dni, aby wygrać z potworami na zawsze!

Bo zdrowie, witalność i mniejszy rozmiar to kwestia… przyzwyczajenia.
Będzie fun! Obiecuję.

Moja recenzja
Książka wydana jest w formie zabawnego komiksu. Autorka proponuję 30 dniowe wyzwanie/grę przeciwko potworowi, wygrana to jeden rozmiar w dół.
Jeśli podejmiesz wyzwanie, nauczysz się właściwie odżywiać, regularnie się ruszać (nie koniecznie ćwiczyć) i stawiać czoło wyzwaniom, za każde zaliczone zadanie otrzymasz punkty.
Podsumowując każdy dzień możesz notować swoje postępy i zapisywać jakie towarzyszy Ci samopoczucie. 

Na końcu książki znajdziesz naklejki do humorometru - który mierzy Twoje samopoczucie.
W książce jest miejsce na wklejenie zdjęcia swojej sylwetki w kilku perspektywach, przed rozpoczęciem wyzwania i po jego zakończeniu. 
Na zakończenie wyzwania, możesz podliczyć swoje punkty i sprawdzić czy pokonałaś swojego potwora, jeśli tak na następnej stronie znajdziesz DYPLOM który po wypełnieniu, możesz wyciąć, oprawić w ramkę i powiesić lub postawić na honorowym miejscu, będzie on przypominał Ci, że jak chcesz to potrafisz osiągnąć wymarzony cel. 

Książka to nie dieta, nie narzuci Ci stylu żywienia, nie pokaże menu na każdy dzień czy zestawu ćwiczeń jakie MUSISZ wykonywać, ta książka to program, który pomoże Ci przetrwać każdy dzień, nagradzając Cię punktami za Twoją wytrwałość w dążeniu do celu. 

To co ? Podejmujemy wyzwanie? :) 
Ja właśnie zaczynam :D 

Jeszcze do 16 października możesz kupić książkę w promocyjnej cenie w Twojej Biedronce :) 
Jak również inne książki wydawnictwa SQN


Za możliwość zrecenzowania książki dziękuję Wydwanictwu SQN


Mandale antystresowe, czyli kolorowanki rozwijające wyobraźnię - dla dorosłych...

Wszyscy mamy stresujące sytuacje w naszym życiu...
Jedni potrafią radzić sobie ze stresem inni trochę mniej. Ja sama jestem bardzo nerwową osobą i często wiele rzeczy wyprowadza mnie z równowagi, jednak jakiś czas temu wypracowałam sobie pewien nawyk i jak tylko się zdenerwuję sięgam po mój od stresowywacz :DDzisiaj chciałabym pokazać Ci dwie książki ~ dwie kolorowanki ~ dwie Mandale Antystresowe...


SEKRETNE SYMBOLE W SZTUCE 
70 mandali rozwijających naszą osobowość 
Tamara Michałowska


Rok wydania: 2015
Liczba stron: 104
Oprawa: twarda
Format: 24 x 30 
Cena: 39,90 zł
Tutaj kupisz: SiedmiorógOpis:

W tej pięknej książce znajduje się 70 mandali (czarne kontury na grubym białym papierze do twórczego kolorowania), inspirowanych wielkimi dziełami sztuki z pięciu wybranych epok historii sztuki. Mandale zostały podzielone na pięć rozdziałów reprezentujących epoki i prądy artystyczne, do których należą inspirujące je dzieła: medytacyjna sztuka buddyjska, religijna tradycja ikonograficzna średniowiecza i renesansu, sztuka islamu, malarstwo barokowe w tradycji flamandzkiej, malarstwo impresjonistyczne.
Poszukiwanie piękna, przejawiającego się w sztuce malarskiej i rzeźbie, to jeden z głównych tematów tej książki. Kolorowanie ilustracji inspirowanych największymi dziełami sztuki pomaga pozbyć się stresu, osiągnąć wewnętrzny spokój i odnaleźć radość tworzenia. Jednak nie chodzi tutaj wyłącznie o twórcze kolorowanie, ale także o odkrywanie ukrytych znaczeń dzieł sztuki. To właśnie wprowadzenie w tajemniczą i fascynującą symbolikę dzieł sztuki wyróżnia tę książkę.
Kolejne rozdziały otwiera charakterystyka epoki, z której pochodzą dzieła i zawarte w nich symbole, a także wyjaśnienie znaczeń tych symboli, a kończy interpretacja ukrytego sensu każdej mandali. Duży format, twarda oprawa, wysokiej jakości papier – zachęcają do użycia zróżnicowanych technik kolorowania: kredek, flamastrów (bez obawy, że będą przebijać), pasteli, akwareli, tuszu lub farb akrylowych. To książka dla wszystkich osób, które lubią rysować i kolorować, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych, dla tych, którzy chcą się zrelaksować i poznać najsłynniejsze dzieła sztuki oraz największe tajemnice w historii malarstwa.MANDALA ANTYSTRESOWA
Fraktalna geometria piękna
Tamara Michałowska


Rok wydania: 2015
Liczba stron:  48
Oprawa: miękka
Format: 24 x 30 cm 
Cena: 14,99 zł
Tutaj kupisz: Siedmioróg
Opis


Ta pasjonująca książka zawiera 47 ilustracji do terapeutycznego pokolorowania – mandali, zainspirowanych najsłynniejszymi fraktalami w historii matematyki. Fraktale są wyjątkowymi figurami geometrycznymi, a ich kolorowanie odznacza się zdumiewającymi właściwościami terapeutycznymi. Pozwala ono oderwać się od natłoku myśli i wyrazić nieskrępowaną wyobraźnię i twórczą energię. Jednak w książce nie chodzi wyłącznie o kolorowanie terapeutyczne, chodzi również o odkrycie samych fraktali. Te niezwykłe figury geometryczne, obdarzone fascynującym pięknem, zostały po raz pierwszy opisane w 1972 roku przez francuskiego matematyka polskiego pochodzenia Benoit Mandelbrota. Dzisiaj są powszechnie wykorzystywane w sztuce artystycznej i użytkowej. Duży format i wysokiej jakości papier pozwalają na korzystanie z różnych technik kolorowania: kredek, flamastrów (bez obawy, że będą przebijać), pasteli, akwareli, tuszu lub farb akrylowych. Fraktalna geometria piękna kierowana jest do wszystkich osób, które lubią kolorować i znają terapeutyczne działanie mandali. Będzie doskonałym prezentem dla tych, którzy pragną się zrelaksować i poznać zdumiewający świat fraktali.
 • Oryginalna i interesująca książka wyróżnia się wśród publikacji poświęconych mandalom
 • Fascynujące wprowadzenie do tajemnic fraktali 
 • Terapeutyczny charakter książki
 • Specjalnie dobrany papier wysokiej jakości
 • Idealny i nietuzinkowy prezent: sprzyjający rozwojowi osobistemu i pozwalający twórczo obcować z pięknem
 • Wartościowa książka w przystępnej cenie
Moja recenzja: 
Wiele z Was z pewnością uważa, że kolorowanki są dla dzieci i że dorośli już tego nie robią... 
Raczej rozwiązują krzyżówki, łamigłówki, sudoku i inne tego typu. Jednak dlaczego dorośli nie mogą kolorować, pewnego dnia ktoś wymyślił kolorowanki dla dorosłych, które zaczynają cieszyć się coraz większym powodzeniem. 
Nie są to zwykłe kolorowanki, nie zwierzątka nie postacie bajkowe przenoszące w świat dziecka, są różne dzieła sztuki, figury, kwiaty i inne wymagające rozwinięcia wyobraźni i zaangażowania w kolorowanie aby odróżnić przedmioty i pokolorować je w odpowiedni sposób. 
Wyżej pokazałam Wam przykładowe mandale, czy uważacie, że to kolorowanki dla dzieci? Moim zdaniem dziecko mówiąc prostym językiem nie wiedziało by co do czego...
Dlaczego antystresowe?
Ponieważ angażowanie się w kolorowanie obrazków zamieszczonych na kartkach madali naprawdę jest w stanie odstresować. 
Jak wspomniałam na początku, jestem bardzo nerwową osobą ;) I wyrobiłam sobie pewien nawyk, kiedy się zdenerwuję nie wyżywam się na wszystkich w około mnie, po prostu sięgam po Mandalę i wszystkie nerwy przelewam na przysłowiowy papier. 
Kolorowanie zajmuje wiele czasu, hamuje nerwy i bardzo rozwija wyobraźnię :) 


Za możliwość recenzowania książek dziękuję Wydawnictwu Siedmioróg


Dziewczynka jak Malinka

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka