"Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce"- Podejmij wyzwanie i przekonaj się, że MNIEJ znaczy WIĘCEJ!

Chowaj bądź usuwaj treści, które jedynie
zabierają Ci czas i zaśmiecają głowę. 
Wybierz, co dla Ciebie dobre, a co zbędne
również w świecie wirtualnym. 

~Katarzyna Kędzierska "Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce. ~CHCIEĆ MNIEJ. MINIMALIZM W PRAKTYCE
Katarzyna Kędzierska 
Wydawnictwo: ZNAK literanova 
Data wydania: sierpień 2016
Liczba stron: 304
Oprawa: twarda
Format: 16 x 20 cm
Cena: 28,43 zł
Tutaj kupisz: księgarnia Znak 

Opis oryginalny:


MNIEJ przedmiotów to WIĘCEJ wolności.
MNIEJ rzeczy to WIĘCEJ spokoju i radości z tego, co już masz.
MNIEJ toksycznych relacji to WIĘCEJ czasu dla siebie i najbliższych.


Czy wiesz, że na bluzkę z wyprzedaży albo kolejny błyszczyk pracujesz nawet kilka godzin? Gromadzenie rzeczy, kupowanie „w nagrodę za ciężki dzień” wcale nie uszczęśliwia i nie czyni nas lepszymi. I na dodatek odbiera przyjemność wyboru tego, co naprawdę istotne.

Korzystaj z życia świadomie. Poznaj zaskakująco prosty i konkretny plan pozbycia się przytłaczającego nadmiaru. Zacznij od drobnych zmian. Od małych bastionów chaosu: szafki z przyprawami, szuflady z biżuterią...
Spróbuj spędzić 21 dni bez czegoś, co wydawało się niezbędne – to wystarczy, by wyrobić w sobie nawyk.
Segreguj, wystawiaj, porządkuj!

Podejmij wyzwanie minimalizmu!

Katarzyna Kędzierska to autorka największego w Polsce bloga o minimalizmie Simplicite.pl i projektu Szafa Minimalistki, prawniczka, praktyk biznesu. Jej przemyślany, przyjazny przewodnik po sztuce prostego życia jest wynikiem własnych doświadczeń i poszukiwań.
Moja recenzja

Minimalizm w naszym życiu, co to oznacza? 
Książka Katarzyny to raczej książka psychologiczna, niżeli poradnik, pokazuje ona, że minimalizm leży w sferze psychiki, bo to od Nas zależy czym zaprzątnięte jest nasze życie. 
MNIEJ znaczy WIĘCEJ, po przeczytaniu tej książki muszę się z tym zgodzić. Sama jestem typowym "chomikiem", czyli magazynuję rzeczy z myślą, że przecież kiedyś się może przyda, może to wykorzystam, może kiedyś schudnę i zmieszczę się w spodnie z przed kilku laty, a co jeśli nie? Jeśli nie to te wszystkie rzeczy które się może kiedyś przydadzą zabierają tylko przestrzeń między innymi które faktycznie się przydają, czy nie byłabym szczęśliwsza gdybym znajdywała wszystko szybciej szukając rzeczy która jest mi potrzebna, zamiast przekopywać się przez stertę rzeczy które akurat nie są potrzebne? 
Pamiętasz jak wspominałam Ci, że w końcu po półtora roku przeprowadzki w końcu kupiliśmy szafę/garderobę do sypialni? I że w końcu sypialnia stała się sypialnią, a nie graciarnią? Hmm właśnie pozornie... Bo po przeczytaniu książki Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce i zobaczeniu szafy Kasi na jej blogu okazało się, że ta graciarnia przeniosła mi się do szafy gdzie zamknęłam wszystko i byłam niby zadowolona... Niby, właśnie...
Katarzyna w swojej książce opisuje nam dokładnie, schematy które nami żądzą w kwestii posiadania różnych rzeczy jak i pozbywania się ich. 
Na początku napisałam, że to raczej książka psychologiczna, a nie poradnik, choć w mniejszym znaczeniu też. Dlaczego? Dlatego, że autorka skupia się na nas, na naszych, myślach, przemyśleniach, wyborach, nawykach, czyli na naszej głowie. 
Czytelnicy bloga Kasi nie znajdą w książce wiele więcej informacji i nowości, ale pomoże ona zastanowić się nad sobą. 
Czy polecam? Polecam oczywiście tym którzy pragną uporządkować swoje życie, tym którzy mają wrażenie, że ich wnętrze i życie jest nieco zaśmiecone przez tak zwane rzeczy, które "kiedyś się przydadzą", tym którzy w swoim życiu chcą coś zmienić i tym którzy potrafią stosować się do rad innych... 

Za możliwość zrecenzowania książki dziękuję wydawnictwu ZNAKliteranova


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziel się dobrocią i udostępniaj, like-uj, subskrybuj, co dobrego dajemy do Nas samych wraca!"
Dziękuję, że czytasz mój wpis, może pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza? Na pewno na niego odpowiem :) Pozdrawiam Iza

Dziewczynka jak Malinka

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka