Szczepienia pełne kłamstw - Szokująca prawda. A więc szczepić czy nie szczepić?

Szczepienia!
To temat, który non stop przeplata się w wielu sporach, jedni szczepią, inni się migają, jedni mówią, że pomagają inni zganiają na nie całą masę chorób, a jak to jest z nimi na prawdę?


SZCZEPIENIA PEŁNE KŁAMSTW
Andreas Moritz

Wydawnictwo: Vital 
Rok wydania: 2014
Liczba stron: 376
Okładka: miękka
Format: 14,5 x 20,5 cm
Cena: 31,08 zł
Tutaj kupisz: VITALNI24 

Opis:

Publikacja obnaża kłamstwa przemysłu farmaceutycznego. Poznaj dowody naukowe na to, że wiele szczepionek zamiast podnosić wydajność układu odpornościowego, niszczy go. Autor ujawnia spowodowany w dużej mierze szczepieniami masowy wzrost liczby przypadków alergii, egzem, artretyzmu, refluksu żołądkowego, raka, cukrzycy, schorzeń nerek, chorób neurologicznych i autoimmunologicznych oraz nagłej śmierci łóżeczkowej. Co więcej, udowadnia, że wśród zaszczepionych dzieci wystąpiło znacznie więcej przypadków astmy, ADHD i autyzmu niż u osób, którym szczepień nie podano. Z tej publikacji dowiesz się również, dlaczego większość szczepionek nie jest badana pod kątem długoterminowego bezpieczeństwa. Poznaj prawdę i decyduj świadomie!

Moja recenzja:

Książka pisana jest bez naukowych słów, więc każdy bez problemu ją zrozumie. 
Informacje zawarte w książce są nieco szokujące i pewnie nie jedna osoba je odrzuci, mając małe dziecko od dawna podczytuję różne informacje i spory na temat szczepień, jednak to co przeczytałam w tej książce nieco mnie zszokowało. Okazuje się że prawdą jest że te wszystkie epidemie wywoływane są przez człowieka, aby napędzić koncerny farmaceutyczne.
Szczepienie, powoduje chorobę, którą później musimy wyleczyć różnymi lekami aptecznymi.
Ale to nie wszystko, bo autor pisze wiele więcej szokującej prawdy, popartej wieloma badaniami, liczbami i statystykami. 
Znajdziemy tutaj również kilka informacji jak np afera z 2007 roku, kiedy to gubernator Teksasu, zarządził obowiązkowe szczepienia dla dziewczynek przeciwko HPV, a potem okazało się, że robił to tylko dlatego, że dostał za to całkiem spore profity. 
Poznasz wiele niepożądanych skutków szczepionek. Argumenty na NIE stanowczo przeważają nad tymi za TAK. 
Ta książka to także zbiór wiedzy na temat funkcjonowania organizmu, alternatyw szczepionek oraz podpowiada jak chronić się przed chorobami. 

Wiem że szczepienia to bardzo kontrowersyjny temat, ale warto przeczytać tą książkę chociażby dla własnej wiedzy czy ciekawości. 

Za możliwość zrecenzowania książki dziękuję wydawnictwu Vital 


Gdzie jest granica między życiem, a fikcją? - Poziom zero, Sara Mannheimer ~recenzja~

Ostatnio pisałam recenzje o książkach lekkich, nie wymagających wkładu naszej wyobraźni, oddania i MYŚLENIA, to książki które przeczytałam już jakiś czas temu ale recenzje pisałam dopiero po długim odstępie czasu, bo te książki się pamięta, zerkniesz do tekstu i przypominasz sobie o co tam chodziło i śmiejesz się bo sobie przypominasz.
Jednak wczoraj wieczorem skończyłam czytać książkę którą zaczęłam czytać w czerwcu i ją odłożyłam, a ostatnio musiałam zacząć od nowa, to nie jest lekka książka, nie wiele z Nas lubi takie książki, tutaj trzeba usiąść skupić się i utożsamić się z bohaterką...


POZIOM ZERO 
Sara Mannheimer
Wydawnictwo: Uniwersytetu Jagielońskiego 
Rok wydania: 2016
Format: B5
Liczba stron: 208
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena: 31,88 zł
Tutaj kupisz: Księgarnia WUJ
Seria: Literatura pięknaOpis oryginalny:

Powieść Sary Mannheimer to poetycka historia o tym, jak pewna kobieta próbuje poskromić rzeczywistość i stworzyć znaczenie. Jest tu Dom, z kuchnią, przedpokojem, pokojami wewnętrznymi oraz, rzecz jasna, Biblioteką. Z pomocą nieco trudnego przewodnika, jaki stanowi Stopień zero pisania Rolanda Barthes’a, stara się zbliżyć do istoty światowej literatury. Powieść zawiera także przepiękny opis „straconego” życia. Okazuje się jednak, że braki i smutki potrafią być siłami, które sprawią, że człowiek poświęci się literaturze. Niczym czerwona nić biegnie przez książkę pytanie o granicę między życiem, a pisaniem.

Poziom zero Sary Mannheimer to pyszna uczta dla smakoszy literatury, powieść-zagadka dla czytelników-detektywów oraz wielka przyjemność dla tych, którzy zamiast ślizgać się po powierzchni, wolą zaglądać do wnętrza.

Sara Mannheimer urodziła się w 1967 roku w Lund, dorastała w Göteborgu, a od wielu lat mieszka i pracuje w Sztokholmie. Prowadzi niewielką wytwórnię szkła. Jej debiutancka powieść Reglerna (Reguły) została świetnie przyjęta przez krytykę, nominowano ją do najważniejszej szwedzkiej nagrody literackiej Augustpriset i uhonorowano nagrodą debiutancką gazety Borås.Moja recenzja: 

Akcja zaczyna się bardzo powoli i nie wielu bohaterów się w niej przeplata. Znajdujemy się w domu w którym główna bohaterka zdaje się być zwykłą kobietą której dzień po dniu zwyczajnie mija, ale czy na pewno?
Stara się ona odnaleźć sens życia i poukładać je na nowo. Nie wiemy co ją spotkało, mało tego nie wiemy nawet kim ona jest. Jedyne co możemy się o niej dowiedzieć to, to że pragnie ona zagłębić się w swojej bibliotece i oddać się czytaniu, jednak zawsze kiedy tam zmierza coś ją rozprasza w przedpokoju lub w kuchni, gdzie porządkuje swój świat oddając się sprzątaniu. Jeśli już jednak dotrze do swej biblioteki, coś hamuje ją przed czytaniem, ba jakaś dziwna siła nie pozwala jej nawet wyciągnąć książki z półki... Jedynym dziełem przed którym nie wzbrania się nasza bohaterka to "Stopień zero pisania" Barthes'a, to właśnie on zachęca ją do zapisania się do lokalnego koła czytelniczego ale i do sięgnięcia po inne klasyki oraz otworzenia się na innych czytelników. 
To właśnie Stopień zero pisania jest dla niej bramą do kolejnych klasyków literackich. 

Jak wspominałam na początku nie jest to książka dla każdego , ja sama nie przepadam za takimi powieściami, jednak jest w niej coś co przyciąga i ciągnie do ostatnich stron. 

Za możliwość zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu Uniwersytetu Jagielońskiego Najpierw była POKUSA, później OBSESJA, a czy zostaną ze sobą NA ZAWSZE? - UWIKŁANI ~recenzja~

Jakiś czas temu miałam przyjemność czytać bardzo fajną trylogię książek zaliczanych do erotycznych.
Czytaliście serię 50 TWARZY GREA? Hmm to była pierwsza książka tego typu jaką czytałam w moim życiu i muszę przyznać, że ten typ książek bardzo mi się spodobał.
To książki pisane bardzo lekko i czyta się je bardzo szybko, nie wiadomo kiedy mija strona po stronie, to nie tylko książki erotyczne, to romans i akcja.

Nie będę Wam tutaj streszczać o co chodziło w Greyu, bo to nie ta książka znalazła moje uznanie.

UWIKŁANI
Laurelin Paige

Wydawnictwo: KOBIECE 
Tłumaczenie: Monika PianowskaNiestety miałam przyjemność czytać tylko dwie z trylogii, ale to w niczym mi nie przeszkadzało, bo idealnie jest wszystko opisane w każdej z nich więc spokojnie można odnaleźć się już w drugiej części wiedząc o co chodziło w pierwszej.

OBSESJA

Tytuł oryginału: Found in You
Rok wydania: 2016
Liczba stron:  376
Okładka: miękka
Format: 13,5 x 20,5 cm
Cena: 27,90 zł
Tutaj kupisz: księgarnia Kobiece

Opis oryginalny:


Kolejna część bestsellerowej trylogii erotycznej Uwikłani!

Daj się wciągnąć w obłędny świat zmysłów, który pochłonął bohaterów książki, przez wielu określanej jako lepsza od Greya.

„Jesteś moja. A ja jestem twój. A to oznacza, że jestem z tobą związany pod każdym względem i w każdej sytuacji. Na dobre i na złe. Jeśli tego nie widzisz, to nie mamy szans”.

Do tej pory Alayna Withers wchodziła z mężczyznami w niezdrowe relacje, przez które popadała w chorobliwe obsesje. Wszystko zmieniło się, kiedy swe serce otworzył przed nią zabójczo przystojny miliarder Hudson Pierce. Od tej chwili Alayna czuje ogromną determinację, aby pokonać wszelkie przeszkody stojące na drodze do ich szczęścia i stworzyć stabilny związek oparty na głębokim uczuciu.

Chociaż Hudson i Alayna zostają oficjalnie parą i nie muszą już przed kimkolwiek niczego udawać, wkrótce na jaw wychodzą mroczne sekrety mężczyzny. Dawne problemy wciągają bohaterów w skomplikowaną sieć nieporozumień, które doprowadzają do zburzenia długo budowanego zaufania i poczucia bezpieczeństwa.

Zdesperowana Alayna zwraca się o pomoc do Celii – kobiety, która kiedyś sporo namieszała w życiu Hudsona. Konsekwencje tej decyzji będą bardzo poważne, zwłaszcza że na horyzoncie pojawi się jeszcze jedna kobieta, która zawalczy o serce Hudsona.

Czy kochankowie zdołają wreszcie poskromić demony przeszłości? Czy uda im się stworzyć udany związek i odnaleźć w swoich ramionach szczęście i zrozumienie?


Każda strona opowieści o Hudsonie i Laynie tchnie elektryzującą zmysłowością!

– Kristen Proby, bestsellerowa autorka „New York Timesa”Moja recenzja:

Druga część trylogii zaskakuje nas wątkami, ale i niesamowitym romantyzmem.
Hudson, przystojny miliarder z mroczną przeszłością, zmienia swoje życie dla inteligentnej i ambitnej Alayny, okazuje się że może on być zakochany, romantyczny, a nawet zazdrosny o kobietę na której mu zależy. 
Alayna miała się tylko wcielić w rolę jego partnerki, na pokaz dla Jego rodziców, aż do odwołania, jednak wszystko przybrało całkiem inny bieg, kiedy się w sobie zakochali.
Ta część to sielanka miłości i romantyzmu, przeplatana wątkami oraz akcją przez którą nie można oderwać się od czytania, z każdą kolejną stroną, wciąga coraz bardziej, aż się pragnie dowiedzieć co tym razem przeszkadza tym dwojga zakochanym i czy wszystko się ponownie dobrze ułoży. 
To związek na przekór wszystkim, a wszyscy są przeciw jemu, kłamstwa, tajemnice, oszczerstwa i zazdrość, wszystkie to wszystko w drugiej części książki Uwikłani. 
NA ZAWSZE
Tytuł oryginału: Forever with You
Rok wydania: 2016
Liczba stron:  464
Okładka: miękka
Format: 13,5 x 20,5 cm
Cena: 27,90 zł
Tutaj kupisz: księgarnia KobieceOpis oryginalny:

Trzecia część bestsellerowej trylogii erotycznej Uwikłani!

„To dla nas chyba nowy początek, prawda?”
„Nie. To coś więcej niż początek. To kolejny etap.”

CZY MROCZNA PRZESZŁOŚĆ POTRAFI UGASIĆ NAWET NAJBARDZIEJ OBŁĘDNE POŻĄDANIE?

Spotkanie pięknej Alayny i seksownego Hudsona dało początek wszechogarniającemu pożądaniu i wielkiej namiętności.

Bycie w związku okazało się jednak dla tych obojga niemałym wyzwaniem. Ostatnie wydarzenia spowodowały, że ich poczucie wzajemnego zaufania zostało poważnie nadszarpnięte. Wspólnie więc postanawiają, że jednym sposobem na to, aby utrzymać ich relację, jest zasada otwartych drzwi, szczerość i uczciwość. To na pewno nie będzie dla nich łatwe, ale zarówno Alayna, jak i Hudson z całych sił pragną być razem. Ich uczucie rozkwita, a oni sami z optymizmem zaczynają patrzeć w przyszłość.

Jednak i tym razem dadzą o sobie znać mroczne sekrety z przeszłości. Złożone obietnice zostaną złamane, Alayna zaś odkryje, że Hudson nadal skrywa przed nią ogromne tajemnice i uświadamia sobie, że zakochała się w najgorszym człowieku, jakiego mogła sobie wybrać.

Czy mimo tego Alayna znajdzie w sobie siłę, by mu wybaczyć?

Czy to już koniec ich związku, na zawsze?

Moja recenzja: 

W tej części dowiadujemy się czy u naszej kochającej się dwójki wszystko w porządku, a może pojawiają się kolejne wątki które przeszkadzają im w szczęściu?
A i owszem, bo Alaynę bardzo dręczy sprawa Stacy, która chce pokazać jej coś co zniszczyło by jej miłość do Hudsona. kiedy Alayna pyta o to ukochanego ten jak zwykle milczy i omija temat, twierdząc, że nie ma pojęcia o co może chodzić. 

Kolejną dręczącą sprawą jest fakt, że Alayna spotyka coraz częściej Hudsona w towarzystwie Normy, do tego dochodzą jeszcze inne sprawy oraz to że Celia ją śledzi, a wszystko wskazuje na to że po to aby ją przestraszyć. Alayna zwierza się partnerowi, który obiecuje, że zajmie się tą sprawą jednak nic nie da się zrobić dopóki Celia nie posunie się dalej... Alayna jest pełna obaw i boi się, że ta kobieta nigdy nie zniknie z ich życia, dopóki nie osiągnie swojego celu i nie rozdzieli dwójki zakochanych. 

Jak to wszystko się skończy? Przeczytaj w trzeciej części trylogii :) 


Podsumowanie: 

Te książki to lekkie lektury na wieczór, dzięki nim oderwiesz się od szarej rzeczywistości i przeniesiesz się do świata gdzie rządzą pieniądze, władza i intrygi. 
W tym świecie poznasz zabójczo przystojnego milionera, zazdrośnika, despotę oraz słodkiego romantycznego mężczyznę który dba o miłość swojego życia najlepiej jak tylko potrafi i pragnie dać jej wszystko czego zapragnie. 
W tym świecie poznasz losy dwójki ludzi, których tyle samo wiele łączy co i dzieli.Za możliwość zrecenzowania książek dziękuję Wydawnictwu Kobiece

Dziewczynka jak Malinka

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka