Biuro podróży samotnych serc: Kierunek Tajlandia - Podróż po odnalezienie nowego JA! ~recenzja~

Na pewno każdy z nas miał w swoim życiu taki czas że coś poszło nie tak jak by tego chciał, i los zmienił wszystko co wydawało się być idealne i takie jak sobie wymarzyliśmy.
Pamiętajmy jednak, że każdy kij ma dwa końce i jak się coś kończy w tym samym czasie coś nowego się zaczyna, a kto wie czy właśnie nie lepszego? Może los celowo pchnie nas w inna stronę i obraca nasze życie o 180 stopni? 
Zawsze możemy użalać się nad tym co nie doszło do końca, ale zawsze możemy też spakować torbę i wyruszyć w nieznane w poszukiwaniu nowego ja...BIURO PODRÓŻY SAMOTNYCH SERC

KIERUNEK: TAJLANDIA 
Katy Colins
Wydawnictwo: Harper Collins Polska
Tytuł oryginalny: The Lonely Hearts Travel Club: 
                               Destination Thailand
Tłumaczenie: Elżbieta Regulska-Chlebowska
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 304
Oprawa: miękka
Format:
Cena: 36,99 zł promocja: 27,37 zł

Opis oryginalny:

A GDYBYŚ MIAŁA DRUGĄ SZANSĘ… BY ODNALEŹĆ SIEBIE?

Zamiast upinać welon i iść do ołtarza, Georgia spędza swój wielki dzień, zastanawiając się, dlaczego jej ślub diabli wzięli.
Za radą przyjaciółki sporządza listę rzeczy, które chciałaby zrobić, zanim umrze. Następnie pakuje plecak i rusza w podróż po Tajlandii.
Los jednak bywa złośliwy. Georgia oczekuje oszałamiającej przygody, a natrafia na niekoniecznie miłe widoki, dziwne zapachy i liczne pułapki, jakie czekają na niedoświadczonych obieżyświatów.

Bridget Jones z plecakiem.

Katy Colins to dziennikarka i blogerka, której książki odzwierciedlają bezpośrednio jej własne doświadczenia. Seria „Biuro podróży samotnych serc” to powieści, które powstały po tym, jak Katy rozstała się z narzeczonym, rzuciła wszystko i zaczęła podróżować. Jej blog podróżniczy notwedordead.com zdobył dużą popularność.

Moja recenzja:
Bohaterka tej właśnie książki Georgia, stanęła właśnie przed takim wyborem. Za namową przyjaciółki zabrała najpotrzebniejsze rzeczy, spakowała w plecak i wyruszyła do Tajlandii. A dlaczego? Tuż przed ślubem jej życie całkowicie zmieniło swój bieg, zostawił ją narzeczony, którego kochała najbardziej na świecie, w końcu nie bez powodu zdecydowała się na ślub właśnie z nim, jednak on wcale nie był takim świętoszkiem, ponieważ już od dawna ją zdradzał. 
Ale to nie wszystko co stanęło jej na drodze do szczęścia i zdecydowało o odmianie życia...
Georgia straciła pracę i a na zaufanie innych nie mogła liczyć ponieważ wszyscy uważali, że jej wyjazd to głupi pomysł.  
Czy Georgia odnajdzie siebie w dalekiej podróży? Czy znajdzie tam szczęście? Przecież wszystkiego Ci nie zdradzę :) 

To bardzo pozytywna książka, to połączenie powieści obyczajowej, przygodowej i romansu. Ta książka to  taki trochę pamiętnik samej autorki Katy Colins która znalazła się w podobnej sytuacji co bohaterka książki, porzucona przez narzeczonego, rzuciła pracę, sprzedała dom i samochód i wyruszyła w podróż po odnalezienie siebie, zamiast wylewać łzy w poduszkę, to czego doświadczyła i co zobaczyła było właśnie inspiracją do napisania książki.

Okładka książki jest bardzo przyciągająca, a książka ? Dowiesz się czytając ją :) Za możliwość recenzowania książki dziękuję wydawnictwu HarperCollins Polska


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziel się dobrocią i udostępniaj, like-uj, subskrybuj, co dobrego dajemy do Nas samych wraca!"
Dziękuję, że czytasz mój wpis, może pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza? Na pewno na niego odpowiem :) Pozdrawiam Iza

Dziewczynka jak Malinka

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka