Mandale antystresowe, czyli kolorowanki rozwijające wyobraźnię - dla dorosłych...

Wszyscy mamy stresujące sytuacje w naszym życiu...
Jedni potrafią radzić sobie ze stresem inni trochę mniej. Ja sama jestem bardzo nerwową osobą i często wiele rzeczy wyprowadza mnie z równowagi, jednak jakiś czas temu wypracowałam sobie pewien nawyk i jak tylko się zdenerwuję sięgam po mój od stresowywacz :DDzisiaj chciałabym pokazać Ci dwie książki ~ dwie kolorowanki ~ dwie Mandale Antystresowe...


SEKRETNE SYMBOLE W SZTUCE 
70 mandali rozwijających naszą osobowość 
Tamara Michałowska


Rok wydania: 2015
Liczba stron: 104
Oprawa: twarda
Format: 24 x 30 
Cena: 39,90 zł
Tutaj kupisz: SiedmiorógOpis:

W tej pięknej książce znajduje się 70 mandali (czarne kontury na grubym białym papierze do twórczego kolorowania), inspirowanych wielkimi dziełami sztuki z pięciu wybranych epok historii sztuki. Mandale zostały podzielone na pięć rozdziałów reprezentujących epoki i prądy artystyczne, do których należą inspirujące je dzieła: medytacyjna sztuka buddyjska, religijna tradycja ikonograficzna średniowiecza i renesansu, sztuka islamu, malarstwo barokowe w tradycji flamandzkiej, malarstwo impresjonistyczne.
Poszukiwanie piękna, przejawiającego się w sztuce malarskiej i rzeźbie, to jeden z głównych tematów tej książki. Kolorowanie ilustracji inspirowanych największymi dziełami sztuki pomaga pozbyć się stresu, osiągnąć wewnętrzny spokój i odnaleźć radość tworzenia. Jednak nie chodzi tutaj wyłącznie o twórcze kolorowanie, ale także o odkrywanie ukrytych znaczeń dzieł sztuki. To właśnie wprowadzenie w tajemniczą i fascynującą symbolikę dzieł sztuki wyróżnia tę książkę.
Kolejne rozdziały otwiera charakterystyka epoki, z której pochodzą dzieła i zawarte w nich symbole, a także wyjaśnienie znaczeń tych symboli, a kończy interpretacja ukrytego sensu każdej mandali. Duży format, twarda oprawa, wysokiej jakości papier – zachęcają do użycia zróżnicowanych technik kolorowania: kredek, flamastrów (bez obawy, że będą przebijać), pasteli, akwareli, tuszu lub farb akrylowych. To książka dla wszystkich osób, które lubią rysować i kolorować, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych, dla tych, którzy chcą się zrelaksować i poznać najsłynniejsze dzieła sztuki oraz największe tajemnice w historii malarstwa.MANDALA ANTYSTRESOWA
Fraktalna geometria piękna
Tamara Michałowska


Rok wydania: 2015
Liczba stron:  48
Oprawa: miękka
Format: 24 x 30 cm 
Cena: 14,99 zł
Tutaj kupisz: Siedmioróg
Opis


Ta pasjonująca książka zawiera 47 ilustracji do terapeutycznego pokolorowania – mandali, zainspirowanych najsłynniejszymi fraktalami w historii matematyki. Fraktale są wyjątkowymi figurami geometrycznymi, a ich kolorowanie odznacza się zdumiewającymi właściwościami terapeutycznymi. Pozwala ono oderwać się od natłoku myśli i wyrazić nieskrępowaną wyobraźnię i twórczą energię. Jednak w książce nie chodzi wyłącznie o kolorowanie terapeutyczne, chodzi również o odkrycie samych fraktali. Te niezwykłe figury geometryczne, obdarzone fascynującym pięknem, zostały po raz pierwszy opisane w 1972 roku przez francuskiego matematyka polskiego pochodzenia Benoit Mandelbrota. Dzisiaj są powszechnie wykorzystywane w sztuce artystycznej i użytkowej. Duży format i wysokiej jakości papier pozwalają na korzystanie z różnych technik kolorowania: kredek, flamastrów (bez obawy, że będą przebijać), pasteli, akwareli, tuszu lub farb akrylowych. Fraktalna geometria piękna kierowana jest do wszystkich osób, które lubią kolorować i znają terapeutyczne działanie mandali. Będzie doskonałym prezentem dla tych, którzy pragną się zrelaksować i poznać zdumiewający świat fraktali.
 • Oryginalna i interesująca książka wyróżnia się wśród publikacji poświęconych mandalom
 • Fascynujące wprowadzenie do tajemnic fraktali 
 • Terapeutyczny charakter książki
 • Specjalnie dobrany papier wysokiej jakości
 • Idealny i nietuzinkowy prezent: sprzyjający rozwojowi osobistemu i pozwalający twórczo obcować z pięknem
 • Wartościowa książka w przystępnej cenie
Moja recenzja: 
Wiele z Was z pewnością uważa, że kolorowanki są dla dzieci i że dorośli już tego nie robią... 
Raczej rozwiązują krzyżówki, łamigłówki, sudoku i inne tego typu. Jednak dlaczego dorośli nie mogą kolorować, pewnego dnia ktoś wymyślił kolorowanki dla dorosłych, które zaczynają cieszyć się coraz większym powodzeniem. 
Nie są to zwykłe kolorowanki, nie zwierzątka nie postacie bajkowe przenoszące w świat dziecka, są różne dzieła sztuki, figury, kwiaty i inne wymagające rozwinięcia wyobraźni i zaangażowania w kolorowanie aby odróżnić przedmioty i pokolorować je w odpowiedni sposób. 
Wyżej pokazałam Wam przykładowe mandale, czy uważacie, że to kolorowanki dla dzieci? Moim zdaniem dziecko mówiąc prostym językiem nie wiedziało by co do czego...
Dlaczego antystresowe?
Ponieważ angażowanie się w kolorowanie obrazków zamieszczonych na kartkach madali naprawdę jest w stanie odstresować. 
Jak wspomniałam na początku, jestem bardzo nerwową osobą ;) I wyrobiłam sobie pewien nawyk, kiedy się zdenerwuję nie wyżywam się na wszystkich w około mnie, po prostu sięgam po Mandalę i wszystkie nerwy przelewam na przysłowiowy papier. 
Kolorowanie zajmuje wiele czasu, hamuje nerwy i bardzo rozwija wyobraźnię :) 


Za możliwość recenzowania książek dziękuję Wydawnictwu Siedmioróg


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziel się dobrocią i udostępniaj, like-uj, subskrybuj, co dobrego dajemy do Nas samych wraca!"
Dziękuję, że czytasz mój wpis, może pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza? Na pewno na niego odpowiem :) Pozdrawiam Iza

Dziewczynka jak Malinka

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka