Wspaniały hołd oddany życiu i miłości... - "Rok magicznego myślenia" Joan Didion


"Rok magicznego myślenia" to książka, która w 2005 roku weszła do kanonu literatury i została wyróżniona prestiżową National Book Award, oraz otrzymała nominację do Nagrody Pultizera, National Book Crircle Award i wśród czytelników stała się jedną ze 100 najważniejszych książek, które trzeba przeczytać w swoim życiu. 

To szczególna książka, to książka w której pisarka opisała swój rok żałoby, smutku i żalu.
To książka która pomoże zrozumieć śmierć, pomoże zrozumieć stratę bliskiej osoby i pokaże jak odbierana jest pomoc osobie pogrążonej w żalu.
To książka o poszukiwaniu straconego sensu życia.
To książka, która jest faktem życia jakich niewiele, można by rzec że to pamiętnik Joan.
Życie zmienia się szybko.
Życie zmienia się w jednej chwili.
Siadasz do kolacji i życie, jakie znasz, kończy się.
Kwestia żalu nad sobą.
 ~Joan Didion~
 To pierwsze słowa jakie pisarka Joan Didion napisała kilka dni po śmierci swego męża. I te słowa wracały do niej niczym bumerang. 
John mąż Didion zmarł w wyniku incydentu wieńcowego, jedząc z nią kolację. Ich córka Qiuintana od kilku dni leżała nieprzytomna na oddziale intensywnej opieki z zapaleniem płuc i wstrząsem septycznym. Wtedy Joan próbowała zrozumieć fakt życia i śmierci i odnaleźć sens istnienia...
Ale to nie jest książka o umieraniu, to książka ukazująca wielki ból i walkę o życie.


ROK MAGICZNEGO MYŚLENIA 
Joan Didion

Wydawnictwo: ZNAK literanova
Rok wydania: marzec 2016
Liczba stron: 288
Oprawa: twarda
Format: 12,4 x 19,5 cm
Cena: 37,90 zł ,  promocja: 28,43 zł
Tutaj kupisz: Sklep ZNAK
 
Oryginalny opis: 

Myliłby się ten, kto by sądził, że jest to książka o śmierci. Jest to przede wszystkim wspaniały hołd oddany życiu i miłości. 
Jakie dobrać słowa, by opowiedzieć o tym, co intymne i bolesne, by zrozumieć jedno z najtrudniejszych doświadczeń, z jakim każdemu z nas przyjdzie się zmierzyć? 

Joan Didion, wybitna dziennikarka i eseistka, opisuje miesiące żałoby po stracie ukochanego męża i walkę o życie córki. W pięknym stylu, delikatnie i z ogromnym wyczuciem analizuje najgłębsze i najtrudniejsze emocje, pokazując, jak godnie mówić o smutku, tęsknocie, lęku przed samotnością. 


Na podstawie książki powstała sztuka teatralna, gdzie główną rolę zagrała Ewa Błaszczyk, znalazła ona w książce zapis emocji i przeżyć podobnych do tych jakich sama doświadczyła.


znak.com.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziel się dobrocią i udostępniaj, like-uj, subskrybuj, co dobrego dajemy do Nas samych wraca!"
Dziękuję, że czytasz mój wpis, może pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza? Na pewno na niego odpowiem :) Pozdrawiam Iza

Dziewczynka jak Malinka

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka