Akupresura - poznaj swoje ciało i pomóż sobie w bólu

Wracam po raz kolejny do poradników, które często przydają się w naszym życiu, dlaczego?
A dlatego, że mając taki poradnik, który zawiera wszelkie informacje, jakie nas interesują, nie musimy szukać informacji w internecie, wystarczy, że szybko złapiemy za odpowiednią książkę i rach-ciach wyszukamy interesujące nas informacje :) 


Wiem jednak, że czasami chcemy zaopatrzyć się w jakiś poradnik ale często nie możemy zdecydować się jaki wybrać, jaki będzie odpowiedni, wystarczający, takie problemy najczęściej napotykamy kiedy kupujemy online, dlatego ja staram się pomóc w wyborze i dać Ci szansę na większe poznanie książki. 

Dzisiaj będzie o naturalnych środkach łagodzenia bólu, czy działają? O tym będzie później :) 


AKUPRESURA 
Najskuteczniejsze punkty
Podręcznik samodzielnego usuwania powszechnych dolegliwościTytuł oryginalny: Accupressure's Potent Points:
A Guide to Self-Care for Common Ailments
Wydawnictwo: VITAL 
Autor:  Michael Reed Gach
Tłumaczenie: Katarzyna Zielińska
Rok wydania: 2015
Oprawa: miękka
Liczba stron: 260
Format: 16,5 x 24 cm
Cena: 39,90 zł promocja: 33,40 zł 
Tutaj kupisz: sklep vitalni24


Opis oryginalny:

Akupresura to wywodząca się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej sztuka stymulowania palcami punktów na skórze, co uruchamia naturalne procesy samouzdrawiania organizmu. Dzięki niej poprawisz stan swojego zdrowia, zwiększysz witalność oraz złagodzisz codzienne dolegliwości i bóle, bez stosowania jakichkolwiek leków. Z książki dowiesz się, jak odnajdywać skuteczne punkty i naciskać je w bezpieczny i skuteczny sposób. Autor opisuje ponad 40 powszechnych dolegliwości, od alergii po zespół chronicznego zmęczenia. Wyjaśnia, jak samodzielnie możesz pozbyć się bólu głowy, artretyzmu, przeziębienia, grypy, bezsenności, bólu nóg, uderzeń gorąca, depresji i innych dolegliwości. Znajdziesz tu również metody usprawniania funkcjonowania poszczególnych organów. Ból znika „jak ręką odjął”.


Moja recenzja: 

Współcześnie wiele osób cierpi z powodu problemów zdrowotnych wywołanych intensywnym trybem życia. Często towarzyszą nam bóle, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. 
Tymczasem istnieją metody, które nie wymagają specjalistycznych sprzętów, czy też sterylnych warunków. 
Wystarczą jedynie nasze dłonie i odpowiednia wiedza zawarta właśnie w tej książce, z której poznasz swój organizm.

~~~~~~~~~~
Akupresura pochodzi z Chin. Ma licznych zwolenników, również w Europie, którzy twierdzą, że jest równie skuteczna jak tabletki przeciwbólowe. To metoda łagodzenia dolegliwości polegająca na ucisku określonych punktów na ciele.

Według medycyny chińskiej organizm funkcjonuje dzięki energii życiowej zwanej chi. Płynie ona przez kanały - meridiany. Każdy z nich odpowiada za pracę konkretnego organu w naszym ciele. Gdy więc przepływ energii przez któryś z meridianów jest niewłaściwy, odpowiadający mu narząd niedomaga. Co więcej, awaria jednego z elementów całego systemu powoduje zaburzenia w działaniu kolejnych. Zadaniem terapeuty stosującego akupresurę jest więc odnalezienie miejsca „zatoru" energetycznego i odblokowanie go. Służy temu stymulacja 361 określonych punktów, położonych wzdłuż meridianów. Można je nakłuwać (tak dzieje się w czasie zabiegów akupunktury) lub właśnie uciskać. Akupresura nie wymaga tak głębokiej wiedzy i praktyki jak zabiegi nakłuwania - każdy może się jej nauczyć i samodzielnie stosować.

Dlaczego akupresura działa?
Akupresura sprawdza się zwłaszcza jako wspomagająca metoda leczenia bólu, zarówno nagłego, ostrego, jak i przewlekłego (np. dolegliwości reumatycznych). Istnieje kilka teorii wyjaśniających mechanizm działania tej metody. Jedna z nich głosi, że podczas zabiegu w mózgu wydziela się więcej endorfin, produkowanych przez organizm hormonów o działaniu znieczulającym. Według innej, skuteczność akupunktury i akupresury polega na sile sugestii. Jeszcze inna głosi, że stymulacja punktów akupunkturowych powoduje blokowanie przewodzenia bodźców bólowych w pewnych kluczowych punktach układu nerwowego.

Ucisk i masaż podczas akupre
sury
Podczas terapii specjalista zwykle łączy zabieg akupresury z chińskim masażem. Dzięki temu nie tylko łagodzi ból, lecz również pobudza do pracy układ odpornościowy, łagodzi stres i zmęczenie, usuwa napięcia i blokady mięśniowe, poprawia krążenie limfy. Stymulacja punktów, przyporządkowanych odpowiednim narządom, usprawnia ich funkcjonowanie. Dlatego akupresurę można stosować do złagodzenia występujących już dolegliwości, jak również profilaktycznie, by poprawić ogólny stan zdrowia. Terapeuci zajmujący się akupresurą przyjmują w przychodniach medycyny naturalnej. Jeśli chcemy uporać się z przewlekłymi dolegliwościami, potrzeba zwykle kilkunastu sesji.
~~~~~~~~

Książka ma na celu przybliżenie oraz nauczenie technik do stosowania akupresury na sobie, aby złagodzić powstające dolegliwości.

Książka została podzielona na dwie części:

 • Pochodzenie, użycie i wskazówki akupresury 
Zawiera ona najważniejsze informacje na temat akupresury, poznamy jej działanie, zalety i jak ją stosować na sobie.
 • Punkty akupresurowe i techniki łagodzenia konkretnych dolegliwości. 
Tutaj dowiemy się wszystkiego o praktyce, w tej części znajdziesz ponad 40 często występujących dolegliwości, od alergii po zespół chronicznego zmęczenia. 
Autor wyjaśnia, jak samodzielnie możesz pozbyć się 
 • bólu głowy, 
 • artretyzmu,
 •  przeziębienia, 
 • grypy, 
 • bezsenności, 
 • bólu nóg, 
 • uderzeń gorąca, 
 • depresji 
 • i innych dolegliwości.

 Znajdziesz tu również metody usprawniania funkcjonowania poszczególnych organów. 
A w ostatnim rozdziale poznasz wiele ćwiczeń na ogólną poprawę samopoczucia oraz wyeliminowanie stresu.
Już teraz możesz zmienić swoje dłonie w narzędzia uzdrawiania i poczuć się naprawdę wspaniale.

Poradnik jest bardzo starannie i przejrzyście opracowany, poznasz tyle szczegółów, że nic nie powinno pozostawić Cię w niewiedzy, 
W spisie treści swobodnie znajdziesz interesującą Cie dolegliwość i z łatwością szybko do niej trafisz. 
Niestety nauczenie się poszczególnych technik wymaga czasu, ale jestem w stanie potwierdzić ich skuteczność, może nie wszystkich ale kilku tak. 


Za możliwość zrecenzowania książki dziękuję wydawnictwu VITAL


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziel się dobrocią i udostępniaj, like-uj, subskrybuj, co dobrego dajemy do Nas samych wraca!"
Dziękuję, że czytasz mój wpis, może pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza? Na pewno na niego odpowiem :) Pozdrawiam Iza

Dziewczynka jak Malinka

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka