Księga wiosny - Dziecięce DIY :DMimo iż wiosnę mamy już daleko za sobą i Święta Wielkanocne również, mimo to chce pokazać Ci Księgę wiosny, która pomoże rozwijać zdolności manualne Twojego dziecka... :)

A tak apropos wiosny, jaką masz dziś pogodę?  Bo u mnie w nocy zerwała mnie burza i wiatr który trzasnął mi oknem w łazience (bo mam w nawyku w ogóle go nie zamykać, no chyba że wychodzę), biegałam po domu jak oszalała i wyłączałam wszystko z gniazdek i zamykałam okna, przez tą nocną burzową aurę, mamy dziś pochmurny dzień i wcale nie za ciepły. A u Ciebie? Może lepiej?

Ale wracam już do tematu książki :)

KSIĘGA WIOSNY
Warsztaty plastyczne dla dzieci
Marcelina Grabowska - PiątekWydawnictwo:
SIEDMIORÓG

Rok wydania: 2015
Oprawa: miękka
Liczba stron: 112
Format: 29 x 21 cm
Cena: 17,49 zł
Tutaj kupisz:  księgarnia Siedmioróg
Opis oryginalny:

Księga wiosny to skarbnica pomysłów na wykonanie ozdób i zabawek związanych z tematyką wiosenną: kwiatów, zwierzątek, koszyczków, pisanek, dekoracji wielkanocnych i wielu innych. Nawet najmłodsi artyści mogą dzięki tej książce stworzyć własne rękodzieła. Wzorując się na ilustracjach, bez trudu krok po kroku dziecko stworzy piękne przedmioty do zabawy, do udekorowania domu lub na prezent. Ikonki zawierające informacje o stopniu trudności oraz czasie potrzebnym do powstania danego rękodzieła pomogą dziecku określić, czy jest w stanie podjąć się pracy samo, czy powinno poprosić o pomoc dorosłego: – łatwe; – średnie; – trudne. Własnoręczne wykonywanie zabawek i ozdób umożliwia poznanie różnych technik plastycznych, pobudza wyobraźnię oraz rozwija umiejętności manualne. Księga wiosny proponuje dzieciom i ich rodzicom inspirujące pomysły na aktywne, twórcze i poznawcze spędzenie czasu, a równocześnie stanowi gotowe scenariusze na zajęcia plastyczne w przedszkolu czy w szkole podstawowej.
Moja opinia:
Księga wiosny to skarbnica pomysłów - to chyba najtrafniejsze słowo które znalazło się w opisie książki. Znajdziemy w niej wiele pomysłów na ozdoby wiosenne i Wielkanocne, co prawda to w tym momencie nie na czasie, ale ozdoby wiosenne możemy wykonać w każdej chwili, ponieważ będą one pasowały w każdej porze roku. 
Jednej ozdobie przeznaczone jest aż dwie duże strony, na jednej zawsze jest opis (przepis) i zdjęcia jak krok po kroku przygotować daną rzecz a na kolejnej stronie, duże zdjęcie gotowej ozdoby - Każda z nich zapiera dech w piersiach. Jak również czas i trudność wykonania.
Na końcu znajdziemy również kilka szablonów pomagających w przygotowaniu ozdób, 
Książka to pewna alternatywa origami dla dorosłych, lecz te są dużo prostsze i każde dziecko może wykonać je samo lub  z pomocą rodziców. 
To świetne zajęcie dla dzieci aby rozwijać ich talenty, wyobraźnie i zdolności manualne. 
Zachęca do zabawy nie tylko dzieci ale też osoby dorosłe. 
Z każdym przekręceniem strony książki spotykamy się z pragnieniem posiadania ozdoby która się na niej znajduje. 
Ponieważ Ciężko jest opisać to słowami pokaże Ci teraz wiele zdjęć, aby choć trochę przekonać Cie że ta książka jest warta posiadania. :)


I jak podoba Ci się, równie bardzo jak mi? :D


Za możliwość recenzowania, dziękuję wydawnictwu Siedmioróg
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziel się dobrocią i udostępniaj, like-uj, subskrybuj, co dobrego dajemy do Nas samych wraca!"
Dziękuję, że czytasz mój wpis, może pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza? Na pewno na niego odpowiem :) Pozdrawiam Iza

Dziewczynka jak Malinka

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka