Powrót do dzieciństwa - Przenieśmy się razem do bajkowego świata Alicji z Krainy Czarów :)
Nasze dzieciństwo jest usłane bajkami, a potem dorastamy i zapominamy o bajkach, do czasu aż rodzą nam się dzieci i nadchodzi czas by do dzieciństwa powrócić.
Dzisiaj ja wracam do dzieciństwa przenosząc się wraz z Alicją do Krainy Czarów :)

Jak wszyscy wiemy Alicja w Krainie Czarów znajduje się w kanonie lektur, jednak może pamiętasz? Chętnie czytałeś tę bajkę w okresie dzieciństwa? Chciałeś ją czytać? Interesowała Cię aż tak aby po nią chętnie sięgać?
Bo ja pamiętam, że nie zbyt ochoczo sięgałam po tą lekturę, nie bardzo interesowały mnie losy Alicji.
Ale gdybym wtedy miała taką książkę jaką za chwilę Ci przedstawię,  z pewnością nie chciałabym się z nią rozstawać! :)

ALICJA W KRAINIE CZARÓW
+ PŁYTA CD
Lewis Carroll

Wydawnictwo: Siedmioróg
Tłumaczenie: Tamara Michałowska
Ilustracje: Marcin Południak
Rok wydania: 2012
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 88
Format: B5
Seria: Poczytajcie, posłuchajcie
Kategoria: Bajki
Kategoria wiekowa: wiek przedszkolny i szkolny 3-12
Cena: 22,75 zł
Tutaj kupisz: Sklep Siedmioróg

Płyta CD
Narrator: Krzysztof Wakuliński
Piosenka finałowa: Dominika Kluźniak
Czas nagrania: 61:16


Opis oryginalny:

Alicja w krainie czarów to książka od dziesięcioleci należąca do ścisłego kanonu literatury światowej – nie tylko tej dziecięcej. Jej znajomość, także dzięki licznym opracowaniom adresowanym dla dzieci – w tym filmom i animacjom – jest powszechna niemal na całym świecie.

Główna bohaterka książki trafia do niezwykłej krainy, w której spotyka się z postaciami i zdarzeniami na pozór absurdalnymi. Akcja przebiegająca w konwencji snu prowokuje jednak czytelników do wielu refleksji, a w przypadku najmłodszych – dla których książka jest po prostu piękną baśnią – korzystnie wpływa na rozwój wyobraźni.Z tych i wielu innych względów utarło się mawiać o Alicji w krainie czarów, że jest to jedyny przypadek, gdy jeden tekst kryje w sobie dwie książki – dla dzieci i dla dorosłych.

Bajecznie kolorowe, ciepłe i pełne fantazji ilustracje Marcina Południaka pobudzą wyobraźnię każdego dziecka.

Dopełnieniem jest słuchowisko wykonane na najwyższym poziomie artystycznym, reżyserskim, muzycznym i aktorskim. Literacki, a zarazem bliski współczesnemu dziecku język, budująca bajkową atmosferę i napięcie narracja, żywe dialogi pomiędzy bohaterami, barwny podkład muzyczny i akustyczny, wzruszające piosenki i doskonała gra wybitnych polskich aktorów: wszystko w tym nagraniu składa się na jego niezwykły charakter

Moja recenzja: 
Chyba nikomu nie trzeba mówić o czym jest bajka Alicja w Krainie Czarów? 
Dziewczynka która oddaje się pogoni za białym królikiem i podążając za nim do norki, przedostaje się do świata pełnego czarów i bierze udział w przygodach o jakich jej się nawet nie śniło :) 
Bajka jest bardzo lekko napisana, bardzo przyjemnie i szybko się ją czyta i te ilustracje, wracając do początku kto nie chciałby czytać lektur z takimi ilustracjami? Dziecko tylko czeka na przekręcenie kolejnej strony :) 
Akurat tą wersję książki możemy dostać z płytą CD na której znajduje się całe opowiadanie książki oraz piękne piosenki. To genialne wyjście dla małych czytelników :) Za możliwość zrecenzowania książki dziękuję wydawnictwu Siedmioróg


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziel się dobrocią i udostępniaj, like-uj, subskrybuj, co dobrego dajemy do Nas samych wraca!"
Dziękuję, że czytasz mój wpis, może pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza? Na pewno na niego odpowiem :) Pozdrawiam Iza

Dziewczynka jak Malinka

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka