Naśladowca - Erica Spindler, to drugi kryminał jaki miałam okazję czytać w swoim życiu, to kryminał, który wciągnie cię jak kończący się serial w momencie kiedy z niecierpliwością czekasz na dalszy ciąg wydarzeń... ~recenzja~Jak wspomniałam to drugi kryminał w moim życiu, nigdy nie ciągnęło mnie do tego typu książek, ale czasami trzeba przeczytać coś głębszego niż tylko zwykłą literaturę kobiecą....

NAŚLADOWCA 
Erica Spindler


Wydawnictwo: Harper Collins 
Tłumaczenie: Krzysztof PuławskiRok wydania: 2016
Kategoria: Kryminał/thriller/sensacja
ISBN : 9788327621580
Liczba stron: 480
Format: 12,5 x 20,1 cm
Oprawa: miękka
Cena: 36,99 zł
Tutaj kupisz: Esklep Harper Collins
Opis: 
Pięć lat temu w małym miasteczku w Illinois zostały zamordowane trzy dziewczynki – wszystkie we własnych sypialniach, wszystkie w tym samym wieku. Na miejscu zbrodni nie znaleziono żadnych śladów. Sprawa Mordercy Śpiących Aniołków, jak nazwała go prasa, stała się obsesją detektyw Kitt Lundgren. Dochodzenie zakończyło się klęską, co Kitt przypłaciła zdrowiem i załamaniem kariery zawodowej.
Teraz morderca wraca, by kontynuować makabryczne dzieło. Śledztwo prowadzi ambitna detektyw Riggio, która niechętnie przystaje na pomoc Kitt. Jednak to właśnie Kitt jako pierwsza dostrzega niuanse różniące dzisiejszą zbrodnię od morderstw sprzed lat.Moja recenzja: 
Książkę czyta się jednym tchem, zaczęłam czytać ją późnym wieczorem i wciągnęła mnie tak bardzo że nie mogłam się od niej oderwać. Jak wspomniałam w tytule, wiesz jak to jest kiedy oglądasz ulubiony serial i w pewnym momencie wydarza się coś takiego co wciąga Cię że nie możesz się oderwać, ciśnienie wzrasta, muzyka pobudza myślenie, aż w końcu serial się kończy i musisz czekać kolejny dzień, czy tydzień na jego kontynuacje? 
Wiesz jakie to uczucie? 
To uczucie towarzyszy przy każdym przekręcaniu kartki Naśladowcy, robisz to pośpiesznie i niechlujnie, aby jak najszybciej czytać ciąg dalszy, a dodam że książka wciąga już od pierwszych stron...

Zabójca dziewczynek jest zbrodniarzem idealnym, profesjonalistą, w tej sprawie nie ma wielu dowodów, ponieważ nie pozostawia on po sobie żadnych śladów. Wszelkie poszlaki prowadzą donikąd, a rozwiązanie tej zagadki spędza wszystkim sen z powiek. 
Jak potoczy się współpraca Riggio i Kitt? Czy zaczną ze sobą współpracować aby schwytać zabójce? Riggio pragnie awansu, a Kitt wie dużo rzeczy o mordercy który się z nią kontaktował i twierdził, że teraz to nie on morduje, że tym razem ma naśladowcę. 
Każda przekręcana kartka książki przynosiła kolejne new anse, aby po chwili zmienić całkiem bieg wydarzeń i zamieszać w naszej głowie. 
Do samego końca nie potrafiłam odgadnąć kto jest Mordercą Śpiących Aniołków, aż w końcu pod koniec okazało się, że była to osoba która kompletnie nie pasowała do tych wydarzeń, osoba która nie rzucała na siebie cienia podejrzeń, morderca idealny, profesjonalny i psychiczny ponieważ to jak opisywał swoje zbrodnie, mrozi krew w żyłach.
Naśladowca to świetnie napisany kryminał, trzymający w napięciu aż do ostatnich stron, genialne uwite zagadki, tajemnice i przerażające morderstwa. Tego dostarczy Ci właśnie ta książka.
To pozycja godna polecenia! Za możliwość zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu Harper Collins


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziel się dobrocią i udostępniaj, like-uj, subskrybuj, co dobrego dajemy do Nas samych wraca!"
Dziękuję, że czytasz mój wpis, może pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza? Na pewno na niego odpowiem :) Pozdrawiam Iza

Dziewczynka jak Malinka

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka