Wieczory z najlepszymi filmami :)Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam kilka filmów, które przynajmniej dla mnie są warte zawieszenia na nich oka : )
Może nie wszystkie rozkręcają się na samym początku i wciągają niczym wir rwącej rzeki nie pozwalając nam się wydostać z przed telewizora, ale są warte obejrzenia :) 

TOP 5
(Każdego gatunku)

HORRORY

 • Annabelle (2014)

Eda i Lorraine Warrenów spokojnie można nazwać rodzicami chrzestnymi filmowych horrorów. Nikomu gatunek ten nie zawdzięcza tyle co im (przynajmniej jeśli chodzi o ludzi z krwi i kości). To na ich świadectwach bazowały takie klasyczne opowieści jak"Udręczeni", "Amityville" i jeden z najbardziej kasowych horrorów – "Obecność". Również historia Annabelle inspirowana jest sprawą badaną przez Warrenów.
Teoretycznie filmowa "Annabelle" jest prequelem "Obecności". W rzeczywistości jednak nawiązania do oryginału są sporadyczne (jak powtórzenie sceny otwierającej), tak że spokojnie można obraz oglądać bez sięgania po oryginał. Jest to historia młodego małżeństwa Gordonów. Akcja horroru rozpoczyna się w 1967 roku, kiedy Mia jest w zaawansowanej ciąży. Jest też kolekcjonerką lalek i tytułowa Annabelle będzie najnowszym prezentem od męża. Lalka jest zupełnie zwyczajna. Zmieni się to wraz z tragicznymi wydarzeniami, kiedy to córka sąsiadów wraz ze swoim partnerem dokonają brutalnej zbrodni. Annabelle Higgins zabiła swoich rodziców. Próbowała też zabić Mię i jej męża. Zmarła, trzymając w rękach lalkę Mii. Wkrótce w domu Gordonów zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Próbując od nich uciec, młodzi rodzice przeprowadzają się. Kłopoty podążają jednak ich śladem...
 • Oculus (2013)


"Oculus" to po łacinie "oko", w architekturze zaś - owalny otwór przepuszczający światło do budynku, tunel łączący dwa światy. Pasażerem pomiędzy królestwem ciemnych mocy, a widzialną rzeczywistością okazuje się w filmie lustro - przedmiot, bez którego rekwizytornia kina grozy jest po prostu niekompletna. Kiedyś nawiedzone zwierciadło doprowadziło do tragedii w domu Marie i Alana Russellów. Teraz, po latach, ich dorosłe dzieci, Kaylie oraz Tim, postanawiają zmierzyć się z duchami przeszłości. Jak łatwo się domyślić, nie jest to metafora.
"Oculus" to porządnie napisany, przyśpieszający puls horror.

 • Diabelskie nasienie (2014)
Bohaterami filmu są Samantha i Zach - młoda, zakochana w sobie para, która właśnie wzięła ślub. W swoją podróż poślubną wyjeżdzają na Dominikanę, gdzie korzystają z lokalnych atrakcji. Po powrocie do domu okazuje się, że Samantha jest w ciąży. Rozwijające się w jej łonie życie całkowicie ją zmienia. Tymczasem czujny Zach zauważa na nagranych przez siebie filmach tajemniczego mężczyznę, krąg ze świec i chór szepczący po łacinie. Nie jest dobrze, będzie jeszcze gorzej.
Wątek antychrysta, który zaczyna rzucać sobie świat do stóp jeszcze w łonie matki, obiecuje spory horrorowy potencjał. Akcja rozwija się dość długo, a w tym czasie poznajemy bliżej Samanthę i Zacha; widzimy, jak bardzo się kochają i na czym polega dramat sytuacji, w której się znaleźli.

 • Babadook (2014)
Jest się czego bać. Tytułowy bohater to postać z książeczki dla dzieci, która do snu utuliłaby tylko Freddy'ego Kruegera. Z tym ostatnim łączy Babadooka awersja do manicurzystek, gustowny kapelusz i stanowiąca nie najlepszy omen rymowanka. I jak to w dobrych horrorach bywa, nie liczy się wyłącznie to, co w książeczce napisano, ale również to, kto ją czyta.
Zwyczaje Babadooka kładą się długim i szponiastym cieniem na życiu Amelii oraz jej syna, Samuela. Siedem lat wcześniej, wioząc Amelię na porodówkę, w wypadku samochodowym życie stracił jej mąż. Od tamtej pory kobieta próbuje pozbierać się do kupy, całą energię pożytkując na wychowanie syna. Ten z kolei wykorzystuje swoją bujną wyobraźnię i techniczną smykałkę do tworzenia kolejnych narzędzi obrony przed czającymi się w mroku "potworami". Agresywny, nadpobudliwy chłopak szybko nakręca spiralę paranoi. I kiedy ostrzega mamę o Babadooku, zapewniając jednocześnie, że ją obroni, wiemy, że nie żartuje.

 • Naznaczony rozdział 3 (2015)
Nominalnie obraz jest prequelem, lecz genezę klątwy trapiącej rodzinę Lambertów znamy już od podszewki. Stąd przesunięcie akcentu na drugoplanową postać serii, wędrującą pomiędzy światami żywych i umarłych Elise Rainier (Lin Shaye). I tak, operator spędza trochę czasu z nową bohaterką - nękaną przez zbłąkanego ducha nastolatką Quinn (Stefanie Scott), a jednocześnie podgląda Elise - kobietę złamaną, nieszczęśliwą, zmagającą się z bolesną przeszłością oraz iście romantyczną klątwą wglądu w świat pozazmysłowy. Oczywiście, mrożące krew w żyłach wydarzenia w domu Quinn sprawią, że 71-letnia weteranka kina grozy, Elise zakasa rękawy i ponownie wkroczy do akcji.

KOMEDIE

 • Polowanie na drużbów (2015)

Przezabawna męska odpowiedź na „Druhny”. Jimmy Callahan (Kevin Hart) był już ortodoksyjnym Żydem, mężczyzną z wyższych sfer i szanowanym biznesmenem. Zawsze podczas uroczystości ślubnych. Przede wszystkim jednak jest prawdziwym przyjacielem. Wszystkich. Wszystkich, którzy mu za to zapłacą. Prowadzi nawet firmę, która świadczy takie usługi. Trafiają do niego największe społeczne wyrzutki, ale i niemający czasu na przyjaźń bogacze. Trafia do niego także Doug Harris (Josh Gad), który jest zakochany, radosny i szczęśliwy. Ma u boku wymarzoną narzeczoną (Kaley Cuoco-Sweeting) i problem, a właściwie siedem problemów. Za dwa tygodnie ślub, a on nie ma drużby, a potrzebuje ich siedmiu. Odmówili mu wszyscy. O pomoc zwraca się do Callahana. Ale za kupionych przyjaciół płaci się podwójnie.

 • Agentka (2015)

Parodiująca filmy o przygodach superagenta Jamesa Bonda komedia sensacyjna z nominowaną do Oscara Melissą McCarthy ("Druhny", "Gorący towar"). Susan Cooper jest skromnym i niedocenianym analitykiem pracującym dla CIA. Gdy działający w ukryciu agenci zostają zdekonspirowani, Susan musi porzucić wygodne biurko i wkroczyć do akcji. Jej zadaniem jest rozpracować szajkę handlarzy bronią i zapobiec światowemu kryzysowi. Brak doświadczenia nadrabia brawurą i nieszablonowymi metodami działania, które budzą grozę zarówno jej przeciwników, jak i przełożonych.

 • Niedokończony interes (2015)
Komedia z udziałem Vince'a Vaughna, bohatera "Stażystów" i "Polowania na druhny", w roli właściciela drobnego biznesu, który wraz z dwoma współpracownikami wyrusza do Europy, by podpisać najważniejszy kontrakt w całej swej dotychczasowej karierze. Rutynowy z pozoru wyjazd służbowy zmienia się w koszmar, gdy nic nie idzie zgodnie z planem, a bohaterowie zmuszeni zostają do udziału w zlocie fetyszystów seksualnych i globalnym spotkaniu ekonomicznym na szczycie.

 • Focus (2015)
Nicky (Will Smith) to mistrz naciągaczy, który jest w stanie ogołocić każdego z ciężko zarobionych pieniędzy. W wyniku splotu okoliczności, mężczyzna poznaje zabójczo piękną Jess (Margot Robbie), która namawia złodziejaszka do nauczenia jej nietypowej profesji. Po owocnym przeszkoleniu zwieńczonym wieloma udanymi podstępami, Nicky postanawia zdystansować się wobec koleżanki po fachu. W trzy lata później, obydwoje spotykają się w Buenos Aires, gdzie odbywają się wyścigi samochodowe. Zaskoczony Nicky stopniowo zaczyna mieć coraz większe trudności z wprowadzeniem w życie przekrętu, na którym może zyskać zawrotną sumę pieniędzy. Czy uczucie łączące niegdyś dwójkę naciągaczy odżyje dawnym płomieniem, nie zakłócając jednocześnie karkołomnego planu?
 • W nowym zwierciadle: Wakacje (2015)
Kolejne pokolenie Griswoldów wyrusza na wakacje. Dorosły Rusty Griswold (Helms), pełen nadziei na zacieśnienie rodzinnych relacji, idąc w ślady swojego ojca, organizuje niespodziankę dla swojej żony Debbie (Applegate) i dwóch synów. Jest nią wycieczka do Wallay World - ulubionego parku rozrywki całej Ameryki.

FANTASY / SENSACYJNY /AKCJA / DRAMAT


 • Łowca czarownic (2015) - fantasy
Pięćset lat temu wybuchła wyniszczająca wojna między ludźmi, a zastępami czarownic pragnącymi pogrążyć Ziemię w chaosie. Dzięki męstwu i poświęceniu łowców czarownic udało się uchronić świat przed zagładą. Jeden z nich - Kaulder (Vin Diesel) uśmiercił ich Królową, która umierając rzuciła na niego klątwę nieśmiertelności. Dziś Kaulder wciąż błąka się po świecie poszukując renegatów, którym udaje się przedostać z mrocznych odmętów w świat ludzi. Jego jedynymi sprzymierzeńcami są proboszcz nowojorskiej świątyni oraz młoda czarownica o dobrym sercu Chloe. Ich pomoc może jednak nie wystarczyć, gdy okaże się, że światu grozi powrót Królowej, którą wskrzesić pragnie Belial – potężna, zbuntowana czarownica śniąca o panowaniu zła.


 • Joker (2015) - sensacyjny
Nick Wild (Jason Statham) jest ochroniarzem w Las Vegas o zabójczych umiejętnościach zawodowych i osobistych problemach z hazardem. Kiedy jego przyjaciółka zostaje pobita przez sadystycznego bandytę, syna potężnego szefa mafii, Nick pomaga jej w przygotowaniu zemsty. Nagle zostaje wciągnięty w rozgrywki przestępczego podziemia. Rozpoczyna się gra o najwyższą stawkę. Aby odmienić swój los, tym razem musi postawić wszystko na jedną kartę.


 • Transporter: Nowa moc (2015) - akcja
Najlepszy kurier samochodowy świata, były agent specjalny Frank Martin (Ed Skrein), otrzymuje nowe zlecenie. Wynajęty przez piękną Annę i jej trzy seksowne towarzyszki, szybko odkrywa, że stał się marionetką w rękach przebiegłej femme fatale. Kobieta porywa mu ojca (Ray Stevenson), a jego samego zmusza do konfrontacji z bezwzględnym gangiem rosyjskich handlarzy żywym towarem. Popychany chęcią zemsty mistrz kierownicy rusza na ratunek uprowadzonemu. W najeżonej niebezpieczeństwami misji na malowniczej Francuskiej Riwierze nie zatrzyma go żaden człowiek, ani żadna z zasad transportera!

 • Wiek Adaline (2015) - melodramat
Urodzona na początku XX wieku piękna Adaline jako dwudziestolatka ulega wypadkowi, na skutek którego przestaje się starzeć. To co wydaje się spełnieniem marzeń o nieśmiertelności, z czasem przynosi dramatyczne konsekwencje. Adaline musi się ukrywać przed władzami, które chcą poddać ją eksperymentom. Wciąż podróżując, zmieniając tożsamość traci kontakt z najbliższymi, którzy starzeją się na jej oczach. Ta pełna przygód i dramatycznych wydarzeń podróż przez życie Adaline trwa przez cały niemal XX wiek. To życie jest fantastycznie wręcz interesujące, kolorowe, niezwykłe ale także bardzo samotne. W końcu Adaline znajduje miłość, dla której warto wyrzec się nawet nieśmiertelności. Ale czy to możliwe?

 • Drakula: Historia nieznana (2014) - fantasy, przygodowy, horror
Film łączy w sobie dwie opowieści. Jedna z nich bazuje na autentycznej postaci - walczącego z Turkami Vlada Palownika, druga odnosi się do legendy dotyczącej pojawienia się pierwszego na Ziemi wampira. Vlad Tepes (Luke Evans) to młody książę, który chcąc uwolnić i zarazem ocalić życie rodziny z rąk okrutnego sułtana, a także mając na uwadze dobro swojego kraju, postanawia sprzedać duszę diabłu. W ten sposób staje się pierwszym wampirem na świecie - znanym jako Hrabia Dracula.

Na tym byłby chyba koniec filmów które obejrzałam i mogłabym polecić z czystym sumieniem abyście nie tracili czasu na jakiś chłam. 
Ale nie zapominajmy że są gusta i guściki :) 
Co podoba się mi nie znaczy że będzie podobać się i Wam :) 

Życzę miłego seansu! :D

Dajcie znać jak Wam się coś nadmiernie spodoba lub nie :) 

2 komentarze :

 1. Jak lubisz horrory :D To mogę Ci polecić jeden :D Gothika ! Jak ja za horrorami nie przepadam ( głównie oglądam je z głową pod kołdrą ) to ten przypadł mi do gustu :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogladalam :) I popieram jest the best :) oj a ja uwielbiam horrory ale wlasnie tylko takie ktore sa wstanie mnie przestraszyc :)

   Usuń

Dziel się dobrocią i udostępniaj, like-uj, subskrybuj, co dobrego dajemy do Nas samych wraca!"
Dziękuję, że czytasz mój wpis, może pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza? Na pewno na niego odpowiem :) Pozdrawiam Iza

Dziewczynka jak Malinka

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka