Video niania Luvion Grand Elite 2 - Czyli Mamina ma na Ciebie oko!

Hej Ho wszystkim!

Mam chwile dla siebie... Malinka poszła spać, a ja dopijam właśnie zimną kawę i postanowiłam opowiedzieć Wam o moich testach :) A ponieważ piszę się najlepiej zapijając kawkę, tak więc jestem :D
Pamiętacie, pisałam wam kilka dni temu na Naszym FanPage że dostałam do testowania Video Nianie LUVION GRAND ELITE 2.Niestety ubolewam nad tym że niania była znami tylko kilka dni :( No cóż to były jedne z tych prawdziwych testów w których dostajesz coś do testowania a potem przyjeżdza kurier i to zabiera...
Ale trzeba się z tym pogodzić.
Najważniejsze jest to, że miałam możliwość przetestować WSPANIAŁĄ VIDEO NIANIE ,  a dlaczego wspaniałą? Już Wam rozjaśniam :)

Kiedy otrzymaliśmy paczuszkę z Video Nianią nie tylko ja byłam zainteresowana zawartością pudełka, Malinka również aktywnie uczestniczyła w rozpakowywaniu paczki :)


Dowiedziałam się, że Grand Elite 2 która miała swoją premiere w 2015 roku, to najnowsza propozycja holenderskiej firmy Luvion - najwyższej jakości video niania o niezwykle nowoczesnym wyglądzie, posiada najwyższej jakości dźwięk, obraz ale także wiele funkcjonalnych rozwiązaniach technologicznych dla dzieci i ich rodziców.
Luvion Grand Elite 2 to następca najpopularniejszego na rynku modelu video niani Luvion Grand Elite. Nowy model został wzbogacony o wiele nowych funkcji m.in możliwość zdalnego sterowania kamerą. Grand Elite 2 to jedyna na rynku niania z możliwością wymiany optycznych soczewek.


Przyjrzyjmy się co znajdowało się w zestawie:
 • VIDEO MONITOR - PANEL DLA RODZICA
 1. wysokiej jakości ekran LCD o przekątnej 3,5"
 2. funkcja "2 way talk back" umożliwiająca dwukierunkową komunikację (rodzic mówi do dziecka)
 3. zdalnie sterowana kamera cyfrowa jakość dźwięku i obrazu
 4. światełka LED sygnalizujące zarejestrowanie dźwięku
 5. wygodna i łatwa regulacja siły głosu i jasności ekranu przy wykorzystaniu funkcji "SHORT-CUT"
 6. sygnalizacja ostrzegająca o wyjściu z odbiornikiem poza zasięg
 7. funkcja cyfrowa zwiększania obrazu ZOOM
 8. Pomiar temperatury
 9. Funkcja grania kołysanek

A tak wygląda obraz w nocy (generalnie w łazience było szaro ale nocny obraz jest tak samo przejrzysty.


 • KAMERA 

 1. Posiada włącznik i wyłącznik
 2. Wymienne soczewki umożliwiające powiększenie obrazu lub widok szerokokątny, dzięki czemu zobaczymy nie tylko ograniczony obraz ale całą przestrzeń pomieszczenia
 3. tryb nocnego monitorowania w całkowitych ciemnościach (automatyczna aktywacja)
 4. zasięg do 300 m 
 5. kamerę można ustawić w dowolnym miejscu lub zamontować na ścianie
 6. Działa tylko podłączona zasilaczem do sieci elektr.


 • ŁADOWARKA DO VIDEO MONITORA - można ładować w gniazdku lub po podłączeniu do komputera. • ZASILACZ DO KAMERY


(zasilacz jak i ładowarka posiadają bardzo długie przewody,  co pozwoli nam na wygodne ładowanie video monitora oraz umieszczenie kamery w miejscu które nam odpowiada.)

 • INSTRUKCJA OBSŁUGI - w czterech językach holenderskim, angielskim, francuskim i niemieckim. Niestety minusem jest to, że nie mamy instrukcji po polsku, w końcu nie wszyscy aż tak dobrze posługują się językami aby instrukcja w którymś z tych języków stała się pomocna.


 • DODATKOWE PARAPETRY
 1. 100% bezpieczna kodowana transmisja, wolna od zakłóceń
 2. możliwość podłączenia do 4 niezależnych kamer
 3. dodatkowe kamery w sprzedaży osobno
 4. w zestawie bateria do wielokrotnego ładowania
 5. sygnalizacja ostrzegająca o wyjściu z odbiornikiem poza zasięg
 6. proste rozpoczęcie pracy - 2 minuty.
 7. Obsługa przez smartfona / tablet po dokupieniu stacji dokującej


CENY:
 • całego zestawu : ok 799 zł
 • kamery: ok 399 zł
 •  soczewek: niestety nie ma nigdzie informacji o cenie soczewek,  a także nigdzie nie można ich znaleźć w sklepach online.
 • stacji dokującej : ok 109 zł (razem z ładowarką)

Moja opinia :
Jak oceniam Video Nianie Luvion Grand Elite 2 ? 
A jak myślicie ? 
Myśląc o tej niani nasuwa mi się na myśl słowo BEZPIECZEŃSTWO
tu nie chodzi o wygodę, o to że nie musisz biegać i sprawdzać co robi Twoje dziecko kiedy ty wygodnie leżysz i oglądasz tv, tu chodzi o to że nasze dziecko jest pod stałą kontrolą, gotujemy obiad i widzimy co robi po przez ustawienie video monitora w wygodnym miejscu na blacie kuchennym, jest tak mały i poręczny, że na pewno nie będzie nam przeszkadzał. Możemy zabrać go nawet na dwór, (sprawdzałam) działa nawet w piwnicy/garażu/kotłowni pod domem, kiedy zasięg ginie wystarczy wysunąć antenę która go bardzo szybko zwiększy. 
"Nasze trzecie oko" (kamera) widzi także w ciemnych pomieszczeniach przez co nic nie umknie naszej uwadze. 
Kamera ma bardzo czuły mikrofon, że słychać najmniejsze szmery (nawet gdy dziecko się tylko poruszy, nasz monitor nam to pokaże.)
Zanim dojdziemy do dziecka możemy uspokoić je lub powiedzieć że nie może czegoś robić dzięki bardzo wygodnej funkcji.
Możemy rozjaśniać i ściemniać ekran, podążać za raczkującym dzieckiem zdalnie obracając kamera na boki a także w dół i w górę.
Monitor posiada funkcję SLEEP, więc kiedy nie potrzebny jest nam ekran możemy go wyłączyć korzystając i bazując jedynie na dźwięku.
Wszystko jest bardzo starannie wykonane oraz posiada bardzo ładny design. 

Video Niania to nie tylko wygoda przy małym dziecku, ale także bezpieczeństwo przy starszaku, nie musimy biegać co chwile aby sprawdzić czy nasz niemowlak śpi lub co robi nasza większa pociecha. 
Po prostu robimy swoje, wykonujemy swoje zaplanowane prace lub wygodnie relaksujemy się cały czas mając na oku naszego malucha :) 
A może planujecie umieścić malucha w jego własnym pokoju i martwicie się, że nie usłyszycie w nocy jak płacze? Albo będziecie chcieli zerknąć co u niego słychać? Czy spokojnie śpi ? Czy się nie rozkopał? Wtedy nie musicie do niego od razu iść, z pomocą przyjdzie Wam ta o to niania położona na szafce nocnej, znajdująca się zaledwie na wyciągniecie reki. 
I po co się rozbudzać? Możemy spokojnie zerknąć na monitor, i iść dalej spać :)
Uważam, że Grand Elite 2 jest wspaniałym wynalazkiem dzięki któremu zadowoleni i szczęśliwi są nie tylko rodzice ale i dzieci którym dajemy nieco swobody :)

Zadajecie sobie więc pytanie czy ta niania ma jakieś wady? Tak jak większość nie dopracowanych nowinek technicznych, stroniących od wad przy dłuższym użytkowaniu.
Oprócz tego, że nie każdego na nią stać, patrząc na jej cenę,  to możemy zapomnieć o wyszukiwaniu w niej wad bo i tak ich nie znajdziemy :)
Ale w tym wypadku należy sobie zadać kolejne pytanie:
A jaką cenę ma bezpieczeństwo Twojego dziecka?
Na to pytanie już sami sobie odpowiedzcie :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziel się dobrocią i udostępniaj, like-uj, subskrybuj, co dobrego dajemy do Nas samych wraca!"
Dziękuję, że czytasz mój wpis, może pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza? Na pewno na niego odpowiem :) Pozdrawiam Iza

Dziewczynka jak Malinka

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka