Znakomita przygoda, zabawa i poznawanie otaczającego świata - Sto bajek

Ostatnio coraz więcej czytamy, coraz więcej rzeczy i zwierząt poznajemy, dlaczego?
Bo Malinka, to taki mały szkrab co, jak zobaczy jakiegoś zwierzaka to aż piszczy ze szczęścia :)

Dlatego mamina myśli też i o niej i z racji tego przedstawiam Ci dzisiaj książkę, która jest lekturą dla IV szkoły podstawowej, od niesamowitego autora,  ale dlaczego nie można czytać jej maluchom? :D
Oczywiście, że można :)


"Mam dwie nogi i dwie ręce, 
wcale nie chcę mieć ich więcej, 
Bo określa właśnie to, 
Co jest co i kto jest kto.

Stąd wiadomo, żem nie krowa, 
Żem nie kret, ani sowa płowa, 
Żem nie wąż, nie kot, nie bóbr, 
Nie stonoga i nie żubr.

Stąd się właśnie pewność bierze, 
że nie jestem ptak ni zwierze, 
Tylko człowiek, starszy Pan, 
Który zowie się - Brzechwa Jan."

cyt. wiersz Ręce i nogi.


STO BAJEK 
Jan Brzechwa
 Wydawnictwo: SIEDMIORÓG

Ilustracje: Artur Piątek

Seria: Kanon lektur - klasa IV
Kategoria wiekowa: 3 - 12 lat
Rok wydania: 2015
Oprawa: twarda
Liczba stron: 208
Format: B5
Cena: 20,99 zł
Tutaj kupisz: sklep Siedmioróg
Opis oryginalny:

Bestseller wydawniczy na polskim rynku księgarskim. Na zbiór, wydany w formacie B5, w wyjątkowej, barwnej szacie graficznej młodego artysty plastyka Artura Piątka, składa się prawie 150 wierszy, stanowiących kanon literatury dziecięcej. Znajdziemy tutaj takie utwory, jak "Kaczka-dziwaczka", "Na wyspach Bergamutach", "Skarżypyta" czy "Tańcowała igła z nitką". To prawdziwa przygoda dla wszystkich Czytelników: dzieci poznają pełne ciepła i humoru bajki, nauczyciele zyskają inspirujący materiał do prowadzenia niebanalnych lekcji z języka polskiego, a rodzice i dziadkowie jeszcze raz wyruszą w podróż do krainy niezapomnianych bohaterów wierszy jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy.

Wiersze i bajki J. Brzechwy znajdują się na "Złotej Liście" książek polecanych do czytania dzieciom opracowaną przez Fundację ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom.Moja recenzja:
Jak wspominałam książeczka Sto bajek , ma twardą oprawę dzięki temu jest bardzo starannie i dobrze wykonana, szybko się nie rozleci jak to czasami bywa w przypadku książeczek dla dzieci. 
W przypadku tej książki idealnie nadaje się ona w niższej kategorii wiekowej, więc to pewnie kwestia zainteresowania dziecka, Malinka bardzo lubi słuchać jak czytam jej bajki wiec wtedy grzecznie siedzi i pokazuje na ilustracje lub bardzo ładnie leży i słucha. Wspominając o ilustracjach, są bardzo piękne, kolorowe, wyraziste i bardzo podobają się dziecku, jestem pewna, że gdyby Malinka umiała mówić pytałaby a co robi to zwierzątko, a co to jest, a dlaczego piesek jest smutny?
Bajki Jana  Brzechwy chyba znamy wszyscy, są pięknie pisane, ciepłe, dobrze się ich czyta i słucha, a mało tego to w dodatku wiele uczą. 
Wiele bajek nie znałam, ale wiele przypominam sobie też z mojego dzieciństwa, Pamiętam, że również kiedyś w moim zbiorze książek znajdowały się bajki Jana Brzechwy :) 
To sama przyjemność czytać dziecku tak lekkie i przyjemne bajki. 
Bardzo serdecznie polecam książkę Sto bajek, jest porządnie wydana z pięknymi ilustracjami :) 


Za zrecenzowanie książki dziękuję wydawnictwu Siedmioróg

A Ty czytasz swojemu dziecku? 
Rozwijasz jego wyobraźnię? 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziel się dobrocią i udostępniaj, like-uj, subskrybuj, co dobrego dajemy do Nas samych wraca!"
Dziękuję, że czytasz mój wpis, może pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza? Na pewno na niego odpowiem :) Pozdrawiam Iza

Dziewczynka jak Malinka

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka