Kawa, kawunia, kawusia! Ach nic tak nie stawia na nogi o poranku jak pyszna kawcia i zapach unoszący się w całym domu :)

Wstaję rano, godzina 5:30, no max 6:30, oczy zabździałe, ledwo widzę, turgam się do łazienki, z włosami każdy w inną stronę, przecieram oczy przed lusterkiem i wzdrygam się, Jak ja wyglądam?! 
Szybkie ogarnięcie twarzy, szlafrok na ramiona i pędzę, bo mój mały potworek już siedzi na fotelu w salonie i domaga się śniadania. 
Malince śniadanie, a sobie obowiązkowo kawę! No bo kobieto musisz się w końcu obudzić! 
Ten zapach, nieco otworzył oczy, idę z miseczką płatków śniadaniowych do Malinki popijając dwa łyki gorącej, parzonej, czarnej i znakomicie pachnącej kawy. 

Tak właśnie zaczyna się każdy mój dzień, każdy dzień zaczyna się dopiero od łyka kawy i czuje że żyję :D 

A nawiązując do wstępu, dzisiejszy post będzie o tym co Matki Polki kochają najbardziej z rana! :) KAWA!!!! 
;-)

Wy też tak macie? 
Więc zapraszam na post :D 

Jakiś czas temu miałam okazję poznać i zagłębić się w ofertę SKLEPU KOLONIALNEGO, chcesz go poznać? 

O sklepie
Zapraszamy do wspólnego odkrywania świata, poprzez smak kawy i herbaty; przemierzania kontynentów w karawanie i przeprawiania się przez oceany w poszukiwaniu idealnego gatunku, smaku, aromatu.
Kim są?
Pasjonatami, zafascynowanymi bogactwem gatunków kawy i herbaty, którzy sami odkryli, że można poznawać świat poprzez poznawanie różnorodności tych napojów i którzy chcą Ci tę wielobarwność świata kawy i herbaty przybliżyć.

Co oferują?
Oferujemy Ci najlepsze, starannie wybrane gatunki kawy i herbaty. Kawy pochodzące z różnych kontynentów i krajów, herbaty zarówno czyste, jak i aromatyzowane, a także owocowe, funkcjonalne oraz najpopularniejsze gatunki mieszane. Każdy opatrzony starannym opisem przybliżającym Ci charakterystykę gatunku, właściwości zdrowotne oraz smakowe. Wszystko to pozwoli Ci dokonać wyboru herbaty lub kawy najlepszego dla Ciebie, a jeśli zechcesz, pomoże Ci przejść drogę wtajemniczenia i poznać świat prawdziwej kawy i herbaty, nauczy Cię degustować rozmaite gatunki, a w każdym z nich odnaleźć to, co najlepsze.

Dlaczego oni?
Ponieważ wybierając nas, masz pewność, że otrzymasz najlepszy gatunkowo produkt, możesz liczyć na szybką wysyłkę i dostawę zapewniającą świeżość produktu oraz zachowanie wszystkich jego najlepszych właściwości.
Dla tych, którzy chcą stać się współuczestnikami w podróży po fascynującym świecie kawy i herbaty, oferujemy korzystne rabaty i promocje, dzięki czemu będziecie mogli bez końca delektować się smakiem i aromatem naszych napojów

Czyż taki opis nie zachęca do zapoznania się z ofertą sklepu? Oczywiście, że zachęca. 
Kiedy poznałam ich produkty, przepadłam na dobre, najchętniej wykupiłabym je wszystkie, wypróbowała i delektowała się każdym smakiem. 
Jak przeczytaliście w ofercie sklepu są też herbaty, o których post będzie nieco później :) Zaczynajmy więc wspólne odkrywanie świata po przez smaki kaw z różnych regionów świata :) 

KAWY Z AFRYKI:

ETIOPIA MOCCA
Opis 
Etiopia uważana jest za ojczyznę kawy a ziarna arabiki pochodzące z jej upraw uważane są za prababkę wszystkich kaw. W Etiopii można znaleźć wszystkie rodzaje upraw: od skupisk dziko rosnących, poprzez domowe działki i gospodarstwa rodzinne aż do nowoczesnych, dużych plantacji. Kawa z Etiopii nie jest ostra ani intensywna, wymaga delikatnego palenia. Arabica Mocca jest najbardziej czekoladową kawą na świecie, ma głęboki aromat i jest szczególnie popularna w Europie. Uprawiana jest wyłącznie ekologicznie. Charakteryzuje się naturalną, acz wybitnie czekoladową nutą i doskonale nadaje się do przyrządzania klasycznej mokki. Koneserzy podziwiają w niej bogactwo i pełnię.

Cena :
 • 50 g - 6,50 zł
 • 100 g - 13 zł
 • 250 g -  32,50 zł
Kupisz >>TUTAJ<< 


Moja opinia:
To idealna kawa o poranku, stawiający na nogi zapach kawy i dodatkowo głęboki aromat czekolady pieszczący nasze zmysły, rzekłabym Aż chce się pić! Jest delikatna, ale z nutka intensywnej mocy. Nie znajdziesz w niej żadnej kwasowości, a jej wyrazisty smak spowoduje że zakochasz się w niej tak jak ja :) 


RAWANDA BOURBON
Opis
Rwanda – o kawie z tego kraju zrobiło się głośno kilka lat temu. Wszystko to za sprawą ogromnego wysiłku miejscowych władz, właścicieli plantacji oraz zagranicznych funduszy. W bardzo krótkim czasie poprawiła się jakość kawy rwandyjskiej do tego stopnia, że zaczęła ona zgarniać nagrody na międzynarodowych konkursach. Warunki do uprawy kawy są w tym kraju idealne: żyzna gleba pochodzenia wulkanicznego, wysoko położone plantacje, odpowiednia ilość opadów. Nic więc dziwnego, że jedna czwarta mieszkańców kraju zajmuje się uprawą i produkcją kawy. W proponowanej przez nas kawie Bourbon (limitowanej edycji kawy trudno dostępnej w Polsce) dominują nuty ciemnego kakao i lekka limonkowa kwaskowość. Kawa dobra do parzenia w tygielku. Charakteryzuje ją aromat owoców cytrusowych, cynamonu, orzechów, czekolady – w posmaku nuty karmelu. 

Cena:
 • 50 g - 6 zł
 • 100 g - 12 zł
 • 250 g - 30 zł
Kupisz >>TUTAJ<< 

Moja opinia: 
Cóż to chyba jedyna kawa która niekoniecznie przypadła mi do gustu, Delikatna, aby była mocniejsza musiałam nasypać jej aż 3 łyżeczki, wyczuwalna goryczka jednak nie została moim ulubieńcem. Nie tylko czuć w niej goryczkę ale także kwaskowatość. 
Cóż jestem zwykłą matką polką, wole dużą mocną czarną :) A ta kawa kojarzy mi się raczej z koneserami, którzy piją dla delektowania się a nie dla picia :D 


KAWY Z AMERYKI PÓŁNOCNEJ

CUBA SERRANO SUPERIOROpis :
Kuba to wyspiarskie państwo położone na Morzu Karaibskim zajmuje głównie nizina, dlatego uprawy kawowca znajdują się tu na wysokościach 400-800 m n.p.m., a ziarno charakteryzuje niska kwasowość. Najlepsza kawa kubańska pochodzi z regionu Torquino. Arabica Torquino Lavado to jedyna wysokogatunkowa kawa kubańska. Jest uprawiana ze szczegółową kontrolą, naturalnymi metodami, zbierana ręcznie. Charakteryzuje się średnią mocą a jednocześnie pełnym, czystym smakiem. Jej doskonałą równowaga smaku i aromatu sprawia, że jest uznawana na jedną z najlepszych na świecie.

Cena : 
 • 50 g - 6,50 zł
 • 100 g - 13 zł 
 • 250 g - 32,50 zł
Kupisz >>TUTAJ<< 

Moja opinia: 
To kawa średnio mocna, o czystym aromacie i smaku, bez żadnych dodatków, bez kwaskowatości. 
Idealna o poranku ale także na popołudnie :) Z AMERYKI POŁUDNIOWEJ
EKWADOROpis: 
Ekwador to niewielki kraj położony na części Andów, w subtropikalnej strefie klimatycznej. Podłoże na którym jest uprawiana kawa jest pochodzenia wulkanicznego, co polepsza jeszcze i tak już doskonałe warunki uprawy kawy. Ziarna są zbierane ręcznie, myte w górskiej wodzie i suszone na piekącym, andyjskim słońcu. Kawa z Ekwadoru charakteryzuje się średnią mocą i lekką kwasowością, a także jędrnym, intensywnym aromatem. Jej smak przywołuje nuty owocowe, goździk i mandarynkę.

Cena :
 • 50 g - 6,50 zł
 • 100 g - 13 zł
 • 250 g - 32,50 zł 
Kupisz >>TUTAJ<< 
Moja opinia: 
To kawa średnio mocna, lekko kwaskowata, co wcale nie jest bardzo wyczuwalne w piciu. Aromat bardzo wyrazisty, przed mieleniem słodkawy. Bardzo dobra choć o poranku raczej za słaba, bardziej odpowiada jej relax popołudniowy :) 


PERU HBOpis
Peru to drugi co do wielkości kraj andyjski, leży w północnej części gór, tuż nad Oceanem Spokojnym. W kraju tym panuje klimat wybitnie zwrotnikowy, jednak okolice górskie charakteryzują się powietrzem suchym, w przeciwieństwie do nad amazońskiej pozostałej części kraju. Okolice te stanowią doskonałe miejsce na uprawę kawy. Wspaniałej peruwiańskiej kawie sprzyja zarówno klimat, jak i położenie od 1500 do nawet 2000 m n.p.m. Kawa HB pochodzi z jednej z centralnych prowincji kraju, krzewy kawowca rosną na wysokości 1200 – 1350 m. n.p.m. Kawa jest uprawiana w zacienionych miejscach na dużych wysokościach, co ma za zadanie wytworzyć gęstsze i bardziej złożone ziarno, dzięki powolnemu procesowi dojrzewania. Producenci kładą też duży nacisk na stosowanie zrównoważonych praktyk rolniczych. Te najwyższej klasy ziarna zbierane są ręcznie, a napar ma subtelny, zrównoważony smak i słodkawy aromat

Cena:
 • 50 g - 6 zł 
 • 100 g - 12 zł
 • 250 g - 30 zł
Kupisz >>TUTAJ<<  Moja opinia: 
Dla mnie jest ona wystarczająco mocna aby otworzyła me oczy każdego poranka, nie jest kwaśna, co dla mojego rannego smaku jest bardzo ważną zaletą :) 
Aromat słodkawy, wyrazisty. Podoba do zwykłej czarnej kawy. Idealna !COLUMBIA SUPREMO


 
Opis
Kolumbia to drugi co do wielkości producent kawy na świecie. W tym kraju roczna produkcja kawy to ok 10 mln worków (jeden worek to 60 kg kawy – dane według ico.org). Uprawy prowadzone są na wysokościach od 800 do 1900 m n.p.m. Kolumbia przoduje w produkcji kaw mytych, ich nuty są wyraźnie kwiatowe, mocne i cytrusowe. Najlepsze pod tym względem są regiony Medelin, Supremo, Bogota. Kawa z regionu Supremo jest wyjątkowo mocna i dojrzała, łagodnie tylko kwaskowa, charakteryzuje ją nieznaczny akcent orzechowy i bardzo wysoka jakość. Wszystko to jednak bez nachalności, bukiet nie jest przytłaczający. Jest to wyśmienita, ręcznie zbierana kawa dojrzewająca na organicznych uprawach w cieniu, idealna na początek dobrego dnia pracy lub weekendu
 
Cena: 
 • 50 g - 6 zł
 • 100 g - 12 zł
 • 250 g - 30 zł
Kupisz >>TUTAJ<<Moja opinia:
No i na koniec idealna kawa, niezastąpiona na początek dnia, chętnie będę pić ją każdego poranka i z pewnością w najbliższym czasie sprawię sobie większe opakowanie! 
To jedna z najmocniejszych kaw o delikatnym aromacie orzechowym. Uwielbiam kawy i uwielbiam orzechy, czy może być więc dla mnie lepsze połączenie? Bez kwaskowatości! 
Idealna, to właśnie ta ostatnia z nich najbardziej skradła moje serce i sprawia, że zaczynam uśmiechać się o poranku :D 

Wszystkie kawy możemy kupić o 4 różnych grubościach mielenia: 
 • ziarnista - niemielona
 • do filiżanki - grubo mielona
 • do kawiarki - średnio mielona 
 • do ekspresu - drobno mielona
I jeszcze muszę wspomnieć Wam że na fanpagu sklepu >TUTAJ< jest konkurs w którym do wygrania kupon 200 zł do wykorzystania na wybrane przez Was kawy lub herbaty :) 

 Za możliwość tego smacznego testowania dziękuję sklepu Kolonialnemu 


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziel się dobrocią i udostępniaj, like-uj, subskrybuj, co dobrego dajemy do Nas samych wraca!"
Dziękuję, że czytasz mój wpis, może pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza? Na pewno na niego odpowiem :) Pozdrawiam Iza

Dziewczynka jak Malinka

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka